Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв: експерт розповів, кому це вигідно

Скасування спеціального режиму ПДВ для аграріїв в першу чергу була вигідна рослинникам, так як запровадження механізму відшкодування ПДВ при експорті принесло їм більше прибутку.


Про це в ексклюзивному коментарі Agronews.org повідомив заступник голови Всеукраїнського аграрного ради Михайло Соколов.


«Цього не хотіли визнавати рослинники, але це факт. Об'єктивно, рослинництво в 2016 році навіть виграло від скасування спецрежиму. Чому? Тому що одночасно з відміною спецрежиму було відновлено відшкодування ПДВ. А відновлення відшкодування ПДВ з експорту призвело до того, що закупівельні ціни у фермера на зерно зросли. Вони виросли щодо цін міжнародного ринку, а ціни в Україні визначаються саме цінами міжнародного ринку. Грубо кажучи, якщо раніше ціни всередині країни були на 30% менше експортних, то тепер ціна всередині країни на 15% менше», - заявив Соколов.


«В результаті, фермери від цього підвищення ціни виграли більше, ніж втратили від скасування спецрежиму. Тим більше, у них по рослинництву залишалося 15% спецрежиму. Тому, всі хто займається рослинництвом, були в плюсі», - додав експерт.

 

Читайте також: Кутовий розповів, як будуть контролювати виплати дотацій аграріям


За його оцінками, навіть при повній скасування спецрежиму, яка сталася в цьому році, для рослинницьких підприємств позитивний баланс як і раніше збережеться.


Соколов зазначив, що це відбудеться, якщо ПДВ відшкодовуватиметься без всяких махінацій.


У той же час, за словами Соколова, більше всіх від скасування спецрежиму втратила тваринницька галузь.


«Інша ситуація була у тваринництві. Для них вийшло, що втрата була подвійна. З одного боку, вони втратили спецрежим, а з іншого боку, відбулося подорожчання зернових технічних культур, які для тваринників є кормом для тварин. Корм становить 60% собівартості в тваринництві. Тому вийшло, що тваринники опинилися в «лещатах». Таким чином, відновлення відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур, а також скасування спецрежиму, були негативними факторами», - підкреслив експерт.

Інші новини