Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

В Україні закладуть найбільший в країні горіховий сад

Михайло Пакуш з села Нова Митниця, що у Радивилівському районі Рівненської області, взявся закласти найбільший в Україні горіховий сад.

 

Новину передає Agronews.org з посиланням на golos.com.ua.

 

На даний момент у підприємця 30 тисяч сіянців. В панах — засадити горіхом 50 гектарів. За словами Михайла Пакуша, він не володіє такими земельними ресурсами, але планує об'єднатись з іншими землевласниками. Але, за словами фермера, найближчим часом є можливість виділити «під горіх» близько восьми гектарів.

 

Читати також:Які ризики несе в собі культивація волоського горіха? - експертні ради від ореховода Валентини Лановенко

 

«Українські фермери наразі роблять ставку здебільшого на пшеницю, молоко-м'ясо, овочівництво. А ось на такий продукт, як горіх, мало хто звертає увагу. Тим не менш, в Європі він за якістю і вживаності досить популярний і навіть, певним чином, дефіцитний. Тому, зваживши всі «за» і «проти», моя фермерська родина віддала переваги саме горіхам. У минулому році підготували для посадки тисячу сіянців. В цьому році збільшимо їх кількість до тридцяти тисяч. А далі, сподіваюся, щорічно нарощувати площі під горіховий сад», — розповідає керівник фермерського господарства «БІО-ТРІО» Михайло Пакуш.

 

Сіянці Михайло заготовляє шляхом так званого природного відбору. Для цього він використовує саме ті рослини, які ростуть на прилеглій до нього території. Це дає можливість отримати рослини, які адаптовані до тутешнього клімату.

 

Читати також:Низькорослі сорти горіхів вражають родючістю

 

Для закладки саду фермер використовував органічні добрива, вироблені каліфорнійськими черв'яками, які повинні давати енергію горіхам. За приблизними розрахунками, від закладки саду до перших повноцінних врожаїв повинно пройти близько 5 років. За словами фермера, горіх потребує догляду: взимку його щеплять. Найефективніша щеплення та, що проходить при морозах. Щеплений горіх вважається самим плодоносним.

 

Інші новини