Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

В Україні будуть вирощувати цитрусові і бавовна: Тетяна Адаменко про наслідки глобального потепління

З 1991 року середньорічна температура в світі підвищилася на 0,74 С, в Україні цей показник ще вищий - понад 1°С. Крім того, клімат на території України змінюється нерівномірно, що внесло значні зміни у сільське господарство країни. Так, наприклад, північних регіонів глобальне потепління торкнулося сильніше, ніж південних: якщо в Херсоні температура зросла на 1С, то в Житомирі на 2С.


Такі зміни на сьогодні позитивно позначаються ан сільському господарстві. Якщо раніше вымерзало 25-27, або навіть 30% озимих, то зараз цей показник на рівні 3-5%. Нові можливості відкрилися і для регіонів - якщо на Полісся кукурудзу вирощували у великих господарствах тільки на силос, оскільки вона не визрівала, то зараз вона і там гарантовано забезпечує 3-4 т/га зерна. Про це в інтерв'ю «Пропозиції» розповіла провідною метеоролог України, завідувач відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

 

 

kukuruza«Знову нагадаю про вирівнювання погодних умов по всій країні. Так, якщо 20 років тому соняшник добре родить тільки в південно-східній частині країни, то зараз - у Чернівецькій, Житомирській, Київській, Чернігівській областях, тобто на Поліссі. Якщо колись на Поліссі кукурудзу вирощували у великих господарствах тільки на силос, оскільки вона не визрівала, то зараз вона і там гарантовано забезпечує 3-4 т/га зерна. Звичайно, для Полісся слід підбирати ранні сорти. Так само хороші умови по всій території країни складаються для томатів, сої та ряду інших теплолюбних культур», - розповідає Тетяна Адаменко.

 


Крім того, потепління в Степу і Лісостепу дозволив аграріям вирощувати тут пізні сорти кукурудзи, зазначає експерт. Саме завдяки потеплінню середня врожайність цієї культури в Україні так різко збільшилася останнім часом. Згадайте, врожайність пізніх сортів кукурудзи приблизно вдвічі вище, ніж ранніх - 5-6 і 12-14 т/га відповідно.


Hlopok_v_Ukraine«Більше того, в Україні з'явилася нова природна зона - сухі субтропіки. Адже зараз сума активних температур на материковій частині країни сягає 3800 С, а в степовому Криму - 3900 С, тоді як у стандартне 30-річчя вона ніде не перевищувала 3400 С. Все це дозволяє отримувати стабільні врожаї таких культур, як рис або бавовна. З бавовною коли експериментували на Херсонщині, але після кількох поспіль прохолодних років цю справу закинули. Потепління відкрило значні можливості для розширення асортименту вирощуваних сільськогосподарських культур в Україні», - зазначила метеоролог.

Інші новини