Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

12 особливостей вирощування цвітної капусти!

1. Як і всі капусти, кольорова любить вологу (у літню спеку випаровує за добу до відра води), але «болота» не терпить. Вона не вибаглива до тепла. Оптимальна температура для росту цвітної капусти – від 7 до 20 градусів. При температурі близько 30 градусів і вище, а також при нерегулярному поливі головка не встигає сформуватися або формується зовсім маленька, розсипається. А ось без великої кількості сонячного світла цвітна капуста може й обійтися, хоча саме на добре освітленій ділянці їй найбільш комфортно.

2. Садити цю культуру треба в родючий грунт: заправте ділянку полуперепревшим гноєм (хоча б по 2 кг на квадратний метр) і мінеральними добривами (на ту ж площу склянку деревної золи, по столовій ложці суперфосфату і нітрофоска). Добрива треба закладати на глибину 12-15 див.

3. Можна поступити і інакше: для кращого самопочуття і розвитку капусти внести добрива не на всю площу грядки, а безпосередньо в кожну лунку: пів-літрову банку перегною і столову ложку деревної золи.

4. А ось ще один з варіантів посадки. Риється траншея на штик лопати, землю викладають вздовж брівки. Потім виймають такої ж товщини другий шар ґрунту, а верхній засипають у траншею. На нього – до самого верху – суміш компосту або перегною з витриманим торфом. Такий субстрат не треба раскислять і часто рихлити.

5. Якщо є бажання зняти врожай до нестерпної спеки, то висаджують в грунт розсаду ранніх сортів і гібридів, як тільки денна температура встановиться в межах 15-18 градусів тепла. Це можуть бути Мовір-74, Сніжна куля, Експрес, Альфа, посіяні на розсаду 15-20 березня. Як правило, до середини червня вже буде готовий урожай.

6. Пізні сорти Консиста, Осінній гігант, Регент сіють у другій половині квітня – у перших числах травня (можна під плівку, якщо погода не обнадіює), тоді врожай буде в серпні-вересні. Насіння перед посівом знезаражують, потримавши півгодини в розчині марганцівки, потім підживлюють мінеральними речовинами: на 12 годин занурюють у розчин золи (столова ложка на склянку золи води, попередньо настоюють добу, помішуючи). Далі насіння можна проростити, потримавши вологими в теплому місці, або відразу посіяти у грунт.

7. Добрими попередниками для цвітної капусти є огірки, картопля і бобові. Після своїх родичів капуста росте погано.

8. Відстань між рядами капусти – 50-60 см, між рослинами в ряду – 35 см. При цьому кожна рослина заглиблюють в грунт до першого справжнього листка, а корені щільно обжимають грунтом. Після посадки розсади під кожну рослину вливають літр води. Посадки цвітної капусти можна ущільнити зеленню або салатом.

9. Для отримання великої головки цвітну капусту кожні 10 днів підгодовують мінеральними добривами, своєчасно поливають, розпушують і мульчують міжряддя.

10. Першу підгодівлю можна провести, як тільки розсада приживеться і рушить в зростання. Для цього розсипають в міжряддях сухі сечовина, суперфосфат, хлористий калій і акуратно загортають, рыхля грунт. У посушливу погоду краще використовувати водні розчини мінеральних добрив або розчин гною.

11. Щоб головки не жовтіли на сонце, над ними надламывают 1-2 аркуша або легенько пов'язують листя. Над головками капусти Кортес і Гельсінкі верхні листки можна не надломлювати.

12. Для відлякування гусениць, слимаків і равликів між капустою сіють огіркову траву (бораго), а ще поливають головки і листя солоною водою (склянка кухонної солі на відро води). Від капустяної мухи, яка з'являється у квітні-травні і потім ще раз влітку, розсаду можна відразу по дугах накрити полімерною сіткою. Її можна залишити до закінчення сезону і навіть поливати грядку через неї. Можна просто щедро посипати грунт навколо рослин тютюновим пилом: мухи цього не люблять.

Інші статті