Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

РОЗУМНИЙ ГОРОД:НАБИРАЄМОСЯ ДОСВІДУ - МЕТОД "БЕЗ ПЕРЕКОПУВАННЯ"

Метод землеробства без перекопок відомий давно і добре себе зарекомендував. Він означає, що грунт турбують виключно під час посадки та збору врожаю, не копають і не перевертають грудки, намагаються взагалі не наступати на грунт. Поліпшення структури грунту і збагачення його мікроорганізмами здійснюється через регулярне внесення органіки, а прополки на 99,9% замінюються мульчуванням.

Замість звичного підземного городу (коли копають грунт і вносять корисні речовини В ГРУНТ) виходить високий, надстроенный над землею город. Такі високі грядки створюють, укладаючи шари компосту та органічної мульчі НА ПОВЕРХНЮ ГРУНТУ. Розкладаючись, органіка забезпечує зростаючі овочі вологою, теплом і поживними речовинами. За таких ідеальних умовах кількість мікроорганізмів і земляних черв'яків у ґрунті збільшується в рази і грунт на городі залишається родючим і структурним, добре зберігає вологу і добрива.

Високі грядки для вирощування овочів отримали у садівників різні назви: компостні грядки, підняті гряди, теплі грядки, високий город, листковий город і навіть... город-лазанья.
Переваги насипний високої грядки:
1.Створюється за кілька годин на будь-якому відповідному місці
2.Не вимагає спеціальної підготовки ґрунту
3.Підвищена активність мікроорганізмів та збагачення грунту органікою
4.Збереження вологи і тепла
5.Мінімум бур'янів
6.Значно економить час і трудові витрати

Як зробити високу грядку

Під нову високу грядку виберіть місце, яке знаходиться на сонці як мінімум 5-6 годин в день. Можна зробити високу грядку фактично на будь-якому місці: на непотрібному ділянці газону, зарослому бур'янами пустирі, втоптаному ділянці грунту, по якому раніше активно ходили. У цьому - одне з переваг високих гряд.

Очистіть ділянку від неорганічного сміття, ретельно видаліть багаторічні кореневищні бур'яни. Траву і однорічні бур'яни можна залишити. При бажанні, один раз перекопайте ділянку разом з травою для поліпшення водопроникності.

Визначтеся з розміром високої грядки, встановіть і закріпіть огорожі по периметру майбутньої гряди. В якості огорожі можна використовувати спеціальні пластикові або дерев'яні щити (вони продаються в садових центрах в комплекті для створення високих грядок) або звичайні дошки, непотрібні цеглини і будь-який інший сподручный матеріал. Висота насипний гряди - до 25-30 див.
Тепер можна укладати шари органіки на високу грядку. Спочатку в самий низ покладіть близько 10 см грубого водопроникної матеріалу (опале листя, солома, водорості, злегка подрібнені гілки, деревна кора, тріска, стружка) або декількох матеріалів. Наступним шаром піде хороше добриво: садовий компост, перепрілий гній або пташиний послід з соломою. Повторіть послідовно обидва шару 2 рази або скільки буде потрібно (наповнювачі на високій грядці будуть осідати під власною вагою). Можете додати мінеральні добрива, якщо ви їх використовуєте. Не треба нічого перекопувати або змішувати шари! Самим верхнім шаром покладіть близько 10 см хорошою садової землі.

Рясно полийте грядку і залиште на кілька днів у спокої, щоб шари органіки на грядці просочилися вологою і трохи осіли.
Якщо ви не плануєте посадки через кілька днів, обов'язково ретельно закрийте грядку чорним садовим матеріалом (можна використовувати пластикову плівку або водопроникний укривний матеріал) і закріпіть його по краях. Так, підготовлену з осені грядку вкривають матеріалом до весни. Чорний матеріал забезпечує кращий прогрів високої грядки.

Весна. Посадки і мульчування

Після того, як ви висадили на грядку молоді рослини, обов'язково рясно полийте і замульчуйте посадки. Якщо ви віддаєте перевагу чорну пластикову плівку в якості мульчі, то спочатку ретельно зволожити грядку, щоб всі верстви наситилися вологою, потім укрийте високу грядку плівкою і закріпіть її по периметру. Тепер виконайте в плівці розрізи хрестом там, де будуть розташовуватися рослини. У центр кожного розрізу помістіть молоде рослина, а потім поверніть плівку на місце, закривши розрізи. Таким методом вирощують полуницю, цибуля ріпчаста та інші культури. Метод "під плівкою" забезпечує збереження вологи і добрив у ґрунті, а також захищає від бур'янів.

Осінь. Ремонт грядки і підготовка до нового сезону

В кінці сезону, коли зібраний останній урожай, ви побачите, що грядки стали нижче і потрібно додати нові шари органіки. По-перше, залиште на грядках зів'ялу зелень овочевих культур, урожай яких вже зібрано (крім хворих або уражених шкідниками рослин). Можете навіть не мучитися виривати їх з землі! По-друге, не перекопуйте грядки, а просто наповніть їх зверху новими шарами органічних матеріалів і добрива, знову завершивши "лазанью" шаром хорошого садового грунту. Не забудьте накрити високу грядку на зиму.

У міжсезоння на високих грядках, як і на звичайних, можна вирощувати сидерати. Коли грядка знову потрібна під посадки, скосіть або виконайте зелене добриво і залиште його тут же на грядці, покривши зверху новим шаром мульчі або грунту.

Вирощуючи овочі на піднесеному городі, дотримуйтесь рекомендації про сівозміні і правильному поєднанні овочевих культур. За принципом високих грядок можна вирощувати овочі в контейнерах.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner