Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Як створити горіховий сад

Ліщина і фундук – рідкісні гості на наших садових ділянках. І це досить дивно, якщо врахувати, скільки коштує один кілограм горіхів. На ділянці в чотири сотки можна створити цілий сад з фундуков, які будуть добре плодоносити.

Про ҐРУНТІ

Фундук воліє легкі за механічним складом і багаті органікою грунту. Якщо земля на ділянці інша, то її треба підкоригувати, додавши в посадкову яму піску і перегною. Причому перегною потрібно порівняно небагато. А піску треба сипати не шкодуючи. Фундук не любить кислих ґрунтів, тому в яму при посадці не зайвим буде додати трохи золи.

Про СОРТАХ І ВРОЖАЇ

Перші горішки в теорії повинні з'явитися на п'ятий-шостий рік, але при гарному догляді перші горішки ми спробуємо вже на другий. Правда в цьому віці з кущів знімають всього по два-п'ять горішків, але на наступний рік урожай вже буде більш вагомим. З віком збільшується кількість горіхів у кожному соплодии, грона стають більш об'ємними і важче. Такими численними соплодиями відрізняються сорти Академік Яблоков та № 4219.

Втім, сортові фундуки дістати складно, але і дикуни теж дають гарні врожаї. Правда, горіхи у них часто бувають дрібними. Славляться Ивантеевские фундуки – вони морозостійкі, як північна ліщина, і урожайні, і крупноплодны, як південні фундуки.

ДІВЧИНЦІ – ХЛОПЧИКА

При проектуванні горіхового саду треба врахувати, що горіхи – ветроопыляемая культура, тобто вони плодоносять краще, коли поруч ростуть кілька сортів. Можна для запилення посадити в саду один кущ дикої ліщини – врожаї інших фундуков тільки зростуть.

ЩО З ФОРМИРОВКОЙ

Через три роки після посадки кущі фундука треба формувати. Ідеальною для горіха формою крони вважається чаша. Для цього треба щорічно прибирати всі пагони, що ростуть в центрі крони, а центральний провідник обрізати вище бічних гілок на зовнішню бруньку. Обрізку краще проводити навесні до набрякання бруньок на пагонах. Сигналом для її проведення вважають опадання сережок.
Але починається горіховий сад з придбання саджанців. Тут, звичайно, потрібно повыбирать, сорти розрізняються по врожайності. Так дорослий кущ сорту Академік Яблоков народжує по 10 кг горіхів. Тому вибір сорту – відповідальний момент.

ЯК РОЗМНОЖИТИ

При бажанні можна розмножити сорт, який сподобався, приземлив відводки, і до кінця літа вони укорінятимуться. Такі відсадки при висадці на постійне місце дають урожай вже через рік і зберігають усі ознаки материнської рослини.

Можна розмножити фундуки і насінням. Посіяні, вони ідеально акліматизуються і будуть стійкі до мінливостей погоди. Але зате врожай доведеться чекати п'ять-сім років, і ще невідомо, що за темна конячка виросте з цього насіння. Запросто можна прочекати сім років плоди фундука, а потім виявиться, що краще б його не садовили.
Тому нас цікавлять тільки саджанці від вегетативного розмноження, що гарантують нам прекрасний результат.

ЯК ВИБРАТИ САДЖАНЕЦЬ

Щоб не помилитися, купуючи саджанці, потрібно звернути увагу на їх коріння. Якщо вони стрижневі, то це насіннєві саджанці, тобто небажані для нас. А ось якщо корінь мичкуваті, відходить від стовбура якось нестандартно – це те, що нам потрібно.
Кілька зауважень з практики:
● сильно заглиблені при посадці саджанці можуть загинути;
● полив саджанців у перші два роки вирощування в суху погоду дуже бажаний, так як їх коренева система дуже слабка, і вони будуть страждати від нестачі вологи;
● зміст пристовбурового кола в рихлому і чистому від бур'янів стані дозволяє значно прискорити ріст і розвиток саджанців, а також початок плодоношення;
● при осінній посадці потрібно замульчувати пристовбурні кола, тобто захистити рослини від вимерзання
Яскраві та потужні фитолампы для расса
Інші статті