Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

ПОМИЛКИ ПРИ ВИРОЩУВАННІ РОЗСАДИ ПЕРЦЮ

На жаль, при вирощуванні розсади перцю садівниками допускаються численні помилки, різко погіршують якість вирощеної розсади, а іноді і призводять до її загибелі. Спробуйте в цьому році позбутися від них.

Ось перелік цих помилок:

1. Неправильно підібрані складові для грунтової суміші
не Можна брати землю з грядок, де росли овочеві культури. Також не можна брати землю з клумби, де ростуть квіти, і використовувати її для вирощування розсади. Перегній бажано брати з 3-4-річної купи, а дернову землю з ділянки, де багаторічні трави ростуть кілька років.

2. Погана підготовка насіння
Оскільки насіння перцю досить погано зберігають свою схожість, їх не слід купувати про запас. З безлічі можливих схем передпосівної підготовки насіння перцю до посіву найбільш переважні такі три схеми:
- Протруювання насіння в 2%-ном розчині марганцівки протягом 20 хвилин. Потім замочування їх протягом 18 годин в розчині «Циркон» (1 крапля препарату на 300 мл води) при кімнатній температурі. Потім посів насіння чи попереднє пророщування насіння з наступним посівом.
- Знезараження насіння в 2%-ном розчині марганцівки протягом 20 хвилин. Потім замочування їх протягом 18 годин в розчині «Епін» (2 краплі на половину склянки води) при кімнатній температурі. Потім посів насіння або їх попереднє пророщування з подальшим посівом.
- Протруювання насіння в 2%-ном розчині марганцівки протягом 20 хвилин. Потім замочування їх протягом 2 діб у талій сніговій воді, яку потрібно міняти кожні 5-6 годин, або у водному розчині соку алое.

3. Помилка у визначенні строків посіву насіння
Термін посіву насіння перцю залежить від строку садіння розсади на постійне місце. Ранньостиглі сорти зазвичай сіють за 65 днів, середньостиглі – за 65-70 днів, а пізньостиглі за 75 днів до посадки на постійне місце.
Цей термін посіву насіння перцю, з урахуванням часу від посіву до появи сходів, кожному садівникові треба розрахувати дуже точно – коли посіяв, коли вони повинні зійти, коли будете садити розсаду в грунт. А все це залежить від стану вашої теплиці, від погоди і найсильніше від того, живете ви в саду постійно чи буваєте тільки по вихідним дням.
Якщо насіння перцю посіяні занадто рано, то рослини переростають в горщиках і починається зав'язування нижніх плодів. В умовах недостатньої освітленості на підвіконні все це призводить до виснаження рослини. В результаті, навіть при видаленні 1-2 нижніх зав'язей, рослини приживаються повільніше і затримується основна хвиля плодоношення. Тому переращивать розсаду перцю можна ні в якому разі.

4. Недотримання температурного режиму
Для отримання хороших і дружних сходів перцю температура грунту до появи сходів повинна бути 25-28°С, а після появи сходів на 2-3 дні її треба знизити до 20 градусів, а потім постійно підтримувати в межах 22-25°С.
При недотриманні цього графіка температури ґрунту насіння перцю будуть проростати дуже повільно і поява сходів може затягнутися до 25-30 днів.
Але сама груба помилка в цей час – розміщення ємності з висіяним насінням на батареях опалення. Оскільки ці невеликі ємності, грунт у них швидко нагрівається понад 32-33°С і висихає, що призводить до швидкої загибелі тільки що наклюнувшиеся насіння.
Якщо в квартирі тепло, тобто 23°С, то це не означає, що грунт на підвіконні теплий. Не полінуйтеся всунути термометр в грунт, і ви будете дуже сильно здивовані.
Щоб вплив цих факторів зменшити, найзручніше зробити на підвіконні південного вікна своєрідну приоконную теплицю. Для цього підвіконня відгороджується від іншої частини кімнати плівкою, а температура в ній регулюється з допомогою при відкритих або закритих кватирок.

5. Вирощування сіянців з подальшою їх пікіруванням
На відміну від помідорів перець погано переносить пікіровку, оскільки його коріння повільно відновлюються, що збільшує час вирощування розсади на 15-20 днів. При цьому втрачається весь сенс вирощування розсади.
Тому його насіння краще відразу сіяти «персональну» тару, при необхідності роблячи надалі не пікіровку, а перевалку рослин, тобто виймаючи з тари разом з рослиною весь ком землі і пересаджуючи його у велику за розмірами тару, без порушення кореневої системи. У підсумку можна виграти 15-20 днів, які будуть потрібні для вирощування розсади.

6. Недостатнє освітлення рослин
Розсада перцю не переносить недостатнє освітлення, що відразу викликає витягування розсади і в подальшому призведе до зниження врожаю.
Але в той же час він – рослина короткого світлового дня. А це означає, що перцю потрібен короткий світловий день за тривалістю, але з дуже високою освітленістю. Практично створити такий короткий світловий день не складає ніяких труднощів. Для цього розсаду в 18-19 годин закрийте світлонепроникним ящиком або чорним лутрасілом. Крім того, розсада, вирощена на короткому світловому дні, має підвищену стійкість до зниження температури.

7. Несприятливі для вирощування умови
У цьому ж випадку дуже корисно обприскати рослини 2-3 рази розчином «Епін» з інтервалами 8-10 днів. Після обробки «Епіне» рослини менше реагують на несприятливі умови вирощування, особливо недостатню освітленість, притаманну міським квартирам. А для гарного утворення коренів можна дати рослинам підгодівлю гуматом калію (25 мл на 10 л води).

8. Неправильне харчування рослин
Щоб розсада нормально росла вже у фазі 1-2 справжніх листків, треба зробити підгодівлю «Агріколою-Форвард» (1 чайна ложка рідкого добрива на 1 літр води), що посилює розвиток сіянців і зміцнює кореневу систему. Другу підгодівлю треба зробити при появі другого аркуша (1 чайна ложка «Бар'єру» на 1 літр води).

9. Недотримання водного режиму
Перші 2-3 дні після появи сходів, розсаду поливати не треба, а якщо земля суха, то її зволожити обприскувачем.
А когда развернутся семядольные листочки, рассаду начинают поливать теплой (30°С) отстоявшейся водой. Первые дни полив лучше производить чайной ложечкой, поскольку всходы легко вымываются из почвы.
Ни в коем случае нельзя допускать увядания растений, но не менее опасен и излишек воды, поскольку растения при этом могут заболеть черной ножкой. При этом очень важна хорошая вентиляция растений.

10. Пропущен момент появления вредителей
Главные вредители перца – тля, клещ, совка. Надо следить за их появлением и вовремя обработать рассаду, которую в грунт можно высаживать только здоровой.
В домашних условиях можно провести опрыскивание настоями лука-репки, календулы, бархатцев, чеснока, хвойного экстракта или использовать биологические средства защиты растений: «Фитоверм», «Агравертин», «Энтобактерин», «Битоксибациллин» и т.д.

11. Неправильно выбрано время для посадки рассады в грунт
В теплицу или в грунт рассаду перца высаживают, когда почва прогреется на глубине 10 см не менее чем до 15°С. Рассада лучше перенесет пересадку, если перед высадкой ее обильно полить и сажать в лунки, предварительно обильно политые горячей водой.

12. Не дотримувався режим поливу після посадки розсади
Не дотримувався режим стабільної помірної вологості грунту, тобто без перезволоження і підсушування. Коріння перцю, особливо молодого, не переносять навіть короткочасного пересихання грунту. Щоб цього не відбувалося, посадку треба замульчувати торфом, тирсою, сіном і т. д.

Інші статті