Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

ДУЖЕ ПРОСТИЙ СПОСІБ РОЗМНОЖЕННЯ ТУЇ

Як розмножити тую живцями влітку і восени – докладна інструкція
Не знаєте, як правильно зрізати і вкорінювати живці хвойних рослин? Ми розповімо, як перетворити гілочку туї міцний, здоровий саджанець.

Живцювання – найефективніший спосіб отримати нові рослини туї. На відміну від насіннєвого, вегетативне розмноження не займає багато часу і дозволяє зберегти сортові ознаки.

Строки живцювання туї

Мабуть, найскладніше в живцюванні хвойних – це правильно визначити терміни проведення цієї процедури. В цьому питанні у фахівців існує кілька думок. Одні ратують за зимовий живцювання хвойних в лютому. Інші впевнені, що тую найкраще черенковать квітні. Треті стверджують, що оптимальний час для заготівлі живців – літо.

Головний критерій, яким слід керуватися в цьому питанні – закінчився в рослини ріст пагонів. Якщо відповідь на це питання позитивний, то можна сміливо приступати до черенкованию.

Літній живцювання туї переважно тому, що дозволяє живцями набратися сил і добре вкоренитися до наступного сезону.

Як нарізати живці?

Для живцювання вибирають міцне, здорове рослина. У верхній його частині знаходять добре розвинену скелетну гілку і різким рухом руки відривають від неї 2-3-річні здерев'янілі прирости, розташовані на кінцях втечі. Щоб живці вкоренилися швидше, їх треба відривати з невеликим шматочком кори ("п'яткою").

Туя, вирощена з живця, взятого з бічного пагона, може зрости неправильної форми. Держак хворого рослини, природно, перетвориться в хворий саджанець.

Якщо "п'ятка" вийшла занадто довгою, її бажано трохи вкоротити, щоб живець не загнил. Якщо відриваючи гілочку, ви злегка отслоили кору від деревини, ситуацію можна виправити за допомогою ножа – трохи зачистити місце зрізу.

Ідеальна довжина черешка туї – 10-15 см.

Якщо гілочки сильно одерев'яніли, і акуратно відірвати їх не виходить, використовуйте секатор.

Чи можна зберігати живці?

Живці туї укорінюють відразу ж після нарізки. Зберігати їх не можна, інакше вони швидко прийдуть в непридатність і не пустять хороших коренів.

Якщо ви не встигли підготувати все необхідне для вкорінення, живці можна ненадовго обернути вологою тканиною і прибрати в темне прохолодне місце.

Підготовка живців туї до укорінення

Першим ділом гілочки туї позбавляють від зайвої хвої. В першу чергу її зрізують на нижній частині гілочки. Якщо держак занадто "пишний", можна також частково скоротити хвою на решті частини гілочки. Низ черешка також злегка зачищають від кори.

Далі живці ставлять у розчин регулятора росту (наприклад, Епіне) на ніч (близько 12 годин).

Підготовка субстрату для вкорінення

В якості субстрату можна також використовувати чистий річковий пісок або легку, добре дренований грунт.

Грунтосуміш для вкорінення живців туї готують з торфу, листової землі і піску, змішаних в рівних частинах.

Грунт чи пісок необхідно розкласти в неглибокі ємності. Наприклад, підійдуть контейнери для розсади або спеціальні касети.

У ємностях повинні бути отвори для дренажу та аерації. На одне обов'язково укладіть керамзит, гравій або інші дрібні камінчики.

Далі в контейнери насипають субстрат і дезінфікують його темним розчином перманганату калію.

Якщо у вас є така можливість, в якості субстрату використовуйте сфагнум. Цей мох відмінно утримує вологу та володіє потужними антисептичними властивостями. Таким чином, живцями будуть не страшні пересихання і грибок.

Укорінення живців туї

Коли все для проведення процедури готове, дістаньте живці з розчину регулятора росту і умочіть їх кінчики в Корневін. Відразу після цього вставте живці в субстрат під кутом 45 градусів на глибину 1,5-2 див.


Потім помістіть живці в скляну або пластикову тепличку або накрийте їх плівкою або поліетиленовим пакетом.


Якщо ви використовуєте для вкорінення живців сфагнум, загорніть в нього живці, оберніть їх марлею і покладіть в поліетиленовий пакет.

Догляд за живцями

Живці зберігають в теплому і світлому місці. Однак важливо враховувати, що світ їм потрібен розсіяний. Прямі сонячні промені швидко знищать живців туї, і вони зів'януть швидше, ніж вкоріняться.

Субстрат поливайте лише після того, як підсохне верхній шар. Пам'ятайте, надлишок вологи однаково згубний для живців, як і її недолік.

Проводите полив обережно, щоб вода не потрапляла на хвою. Бажано використовувати пульверизатор, щоб сильний струмінь води не оголювала землю навколо "п'яти" живця.

Поява на гілочках туї нових пагонів свідчить про те, що вкорінені живці.

Якщо ви укореняли живці в сфагнумі або загальному контейнері, через два тижні після вкорінення необхідно розсадити їх на дорощування в окремі ємності або шкілки (спеціальну грядку, на якій рослини будуть рости до висадки на постійне місце). Грунтосуміш готуйте з того ж принципу: городню землю змішайте з верховим торфом чи лісовою підстилкою.

Подальший догляд за рослинами полягає в регулярному поливі, підгодівлі і прополюванні бур'янів. У листопаді молоді саджанці вкривають ялиновим лапником, листям або тирсою і залишають зимувати під укриттям.

Інші статті