Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

СЕКРЕТ ВКОРІНЕННЯ ЖИВЦІВ ТРОЯНД В ГАЗЕТІ!

Хочу представити унікальний і в той же час простий спосіб розмноження троянд живцями. Ви напевно знаєте,що багато садівники, розоводи воліють розмноження троянд зеленими живцями і рідше відводками та щепленням. Але звичайне живцюванні і вкорінення прямо в землю не дає такого ефекту як через метод буріто. Буріто — це мексиканське блюдо, в якому начинка загортається в коржик з тіста. У нас буде щось подібне, тільки з живцями і газетою.
Як часто ви помічали, що після сильних снігопадів в кінці зими обламуються довгі гілки троянд? Начебто і не підмерзли, тому що сніговий покрив не пропустив мороз, але цей сніговий покрив в деякій мірі і пошкодив. Але пошкодив він тим, хто пасивно відноситься до обрезаемым гілках по весні. Ми то знаємо що з ними робити!
Метод буріто широко застосовується в США, вперше в Європі його почали застосовувати австралійські комерційні розплідники для розмноження підщеп. Може бути і у нас він використовувався, але не був так поширений, поки цим методом не почали займатися наші розсадники. Розмноження троянд методом буріто
По весні ми обрізаємо і видаляємо гілки, які поламав сніговий покрив або надання розі компактного вигляду. Живці троянд найчастіше ми викидаємо. Може хтось і намагається їх укоренити, але в основному трудомісткими методами. Давайте ближче познайомимося з новим методом розмноження троянд. Ці живці — обрізки повинні небагато відрізнятися від звичайних живців, які ми раніше намагалися укоренити. Живці для троянд повинні бути не тонше олівця, навіть буде краще, якщо вони будуть товщі. А так само вони повинні мати довжину 15 — 20 див. Такі ось череночки містять у собі достатньо цукрів для розвитку коренів, тим більше з урахуванням відсутності листя, черешки з листям ми видаляємо. Нижній зріз у черешка робиться як завжди, під брунькою, а верхній приблизно між двома нирками.
Живці для вкорінення ретельно перевірте на наявність захворювань і ушкоджень. Якщо хоч один живець виявиться з плямкою цвілі, хвороби, то існує можливість того,що всі живці при зберіганні зіпсуються. Тому викидайте всі підозрювані живці.
Далі візьміть газету, бажано більшу, звичайний поліетиленовий пакет і воду. Живці збираємо в пучок і акуратно загортаємо в газету, щоб вони були закриті з усіх сторін. Деякі садівники воліють ще між живцями по всій довжині укладати тонкий шар моху, звичайного лісового моху, який добре «регулює» постачання води до живцями. Цю корж з газети і живців потрібно змочити водою, але не перезволожити. Можна намочити ганчірку, злегка віджати і загорнути в неї газетну корж. Можна просто змочити водою, щоб вся газета була вологою. Якщо перезволожили сильно водою, то дайте воді стекти. Потім ось цю кулеб'яку кладемо в пакет на самий низ у вертикальному положенні і іншу частину пакета намотуємо на вміст. Ніби щоб і не пересихали живці від надлишку свіжого повітря, і в той же час не герметично закрито, щоб не «задихнулися».
Цей пакунок треба тепер покласти в темне і прохолодне місце з температурою + 18 градусів, приблизно. Залишаємо згорток на пару днів. Взагалі — то каллус, тобто початок коренеутворення проходить за 3 — 4 тижні. Тому згорток раз або двічі на тиждень перевіряйте. Переглядайте живці, деякі можуть почати підгнивати, у деяких вже на завершальній стадії не утворюється каллус такі живці викидайте. А в основному, якщо враховані волога та температура, то отбракуете ви не багато живців.
Всі живці по різному і в різний час пускають каллус, молоденькі корінці, але якщо є живці вже з корінцями, то їх вже можна висаджувати у відкритий грунт. Адже ми живці заготовляли ранньою весною, коли тільки обрізали сад, а тепер через 3 — 4 тижні земля достатньо прогрілася. Садимо як правило, з однією ниркою над рівнем землі, все інше в землю. Зверху накриваємо міні - тепличкой або поліетиленовою пляшкою. І нехай собі потихеньку розвиваються до початку літа. Не забувайте при сильній спеці притіняти і поливати живці. Коли будуть активно розвиватися листочки, то в цей період можна потроху привчати до більшої кількості свіжого повітря, відкриваючи теплички або пляшки на підлогу години на годину.
До речі, розмноження троянд методом буріто добре підходить і для тих сортів троянд, які погано розмножуються живцями!
Розмноження троянд відводками, або як я восени розмножую троянди сорту Вестерленд
Я хочу розповісти, чому розмноження троянд восени способом відведення і вкорінення пагонів цілком можливо. Адже розмноження троянд відведеннями частіше використовують навесні, до появи нирок. Але одного восени я подготавливала троянди до зимівлі і вирішила спробувати, будь що буде. Адже довгі батоги, хороші,товсті — значить у них накопичилося достатньо поживних речовин, тобто це приріст поточного року. Размножала я троянду сорту Вестерленд. Це по істині шикарна троянда, з довгими батогами, ось такий високий, широкий чагарник. Що у висоту, що по діаметру він досягав півтора метра. Обрізати пагони було шкода. Зима у нас досить морозна, буває доходить і до — 30 градусів, тому доводиться обрізати троянди, підгортати, укутувати покривним матеріалом.
Розмноження троянд відводками — це досить проста процедура, так би мовити, для ледачих. І розмножують таким способом більшість троянд, тобто більшість зберігають сорт.
Я розмноження троянд відведеннями проводжу на початку жовтня, щоб на пагонах за місяць до приблизного настання морозів встигли утворитися калюс, а то й коріння.
Так от, я, як і годиться, біля основного куща троянди викопую невеликі траншеї глибиною в 10 — 15 см. і втеча від куща троянди укладаю так на землю, щоб його середина входила в траншею. З дроту роблю галочки, які встромляють в землю, притискаючи втеча краще на землю, щоб було дотик.
Заздалегідь з середини втечі я обриваю листя і черешки. Саме з цих вузлів з'являться корінці.
На рахунок укоренителей : я нічим не обробляла, нічим не поливала. Але все таки раджу прискорити процес вкорінення і обробити середину обезлиственного втечі будь прискорювачем росту коренів, наприклад, Корневином.
Зверху траншеї з пагонами засинаю поживним грунтом. Це може бути суміш дернової землі з компостом або торф. Деякі траншеї засипала звичайною землею, яка лежала поруч від викопаної траншеї. Такі пагони теж вкоренилися.
Кінчики укорінюються пагонів, які у мене досягали близько 25 — 30 см я не вирівнювала і не прив'язувала до опори, щоб вони росли рівно. Поки вони молоді, їх можна формувати. Тому вони так само горизонтально лежали на землі.
Коли приходить пора постійних морозів, то вже засипану траншею і кінчики пагонів (наші майбутні троянди) я щедро засипала сухим листям, а щоб листя не слеживалась — поклала спочатку непотрібні гілки з саду, які були обрізані з дерев з метою формування крони. Таким чином гілки і сухі листя створює повітряний прошарок, що не дасть промерзнути укореняемым пагонам. Зверху накинула тряпичное рядно, яке використовувалося в садових потребах.
Навесні, коли зійшов сніг і сильних морозів не спостерігалося, я розкрила укривних конструкцію. Кінчики пагонів порадували своїми молоденькими, потихеньку пробуждающимися нирками — значить живий! І цього літа вони зацвіли! Все літо вони так і росли, біля материнського куща, продовжували розвивати власні корені, і якщо не вистачало сил — харчувалися соками материнського куща.
Восени я молоді трояндочки вирішила пересадити. Для цього мені знадобилася гостра, «знезаражена» лопата. Її лезо я протерла одеколоном. Спочатку потрібно трохи розрити траншеї і побачити — де знаходиться пучок коренів, щоб потім обрізати, не пошкодивши коріння. Можна від'єднувати укорінений втеча секатором, але мені вистачило одного різкого руху лопати — і втеча став окремою рослиною. Висадила я їх як і звичайні троянди, з усіма, так би мовити, вимогами. Прижилися молоді рослини досить швидко до нового місця, розвиваються і далі, радуючи око своїми сонячними квітами!
Не бійтеся пробувати розмноження троянд відведеннями саме восени! Бо саме тоді у вас є шанс розвести більше троянд, ніж навесні. Знаєте чому? Тому що восени у вас є добре розвинені пагони, а навесні вони зазвичай вимерзають, і хотілося б врятувати материнський кущ троянд, а не те, щоб ще й пагони відвести! Удачі вам!
Розмноження поділом куща троянд
Доброго всім часу доби. Я сьогодні розповім про один із відомих і неважких способів розмноження троянд — це розмноження троянд діленням куща. Зараз існує багато відео і статей про розмноження троянд живцями, відводками, нащадками і з допомогою щеплення. А може бути про розмноження троянд діленням куща не так і багато інформації, тому що цей метод відносно простий і швидкий. Тобто тут все очевидно, беремо і ріжемо кущ на частини. Але є певні моменти, і якщо їх упустити, то поділені частини куща загинуть. Давайте не втрачати моменти, не забувати дрібниць і тоді ці дрібниці не перетворяться в проблеми. А про інші способи розмноження троянд я опишу в інших статтях у рубриці про розмноження рослин.
Хочете отримати троянди безкоштовно? Тоді, якщо у вас є старі або просто сильно розрослися троянди, то краще їх кущі поділити на частини. Таким чином ви отримаєте троянди безкоштовно. Троянди омолодяться, їм більше простору для нормального росту. Бувають навіть такі великі кущі, які гинуть від сильного загущення або загнивання кореневої системи.
Найкраще ділити кущові троянди, так як вони мають добре сформовані кущі від природи, вони акуратні і з ними легше працювати. Інші троянди, як от плетуться, сильно гіллясті, грунтопокривні добре виходить ділити підземними відводками. Але якщо кущ сильно розрісся, то перед тим як поділити його коріння, потрібно сильно обрізати гілки,щоб не заважали й не забирали собі багато поживних речовин і енергії, яка потрібна на нормальне приживання коренів. Розмноження троянд фото
Так от, бажано ділити кореневласні троянди, тобто живці яких НЕ були щеплені на коріння шипшини. Зазвичай це троянди з живців, які були вкорінені в землі. На рис. 3 ми бачимо, що відокремлюються бічні частини коренів з пагонами. Так, якщо такі пагони існують (вони занадто віддалені від загального куща), то можна кущ повністю не викопувати, а відкопати саме цю частину і секатор відрізати потрібний вам корінець. Коріння основного куща добре полити і засипати землею, утрамбувати.
Повне розмноження троянд діленням куща проводиться восени або ранньою весною до розпускання бруньок. Спочатку треба зрізати секатором 2/3 частини гілок, або вони вже можуть бути зрізані по сезону. Тобто зверху не повинно бути багато зелені і велика частина сил повинна йти в корені. Це можна зробити ввечері. Тоді ж добре поливаємо. На наступний день ввечері викопуємо коріння троянди. Був знешкоджений і гострим секатором (можна змочити в спирті, одеколоні) поділяємо коріння куща на частини. Скільки частин буде — це залежить від того, скільки гілок або живих нирок знизу. Якщо ви жадібний, то шматувати так,щоб залишалося на корінці одна нирка або один пагін. У рідкісних випадках звичайно, але буває що такі «отрубки» пропадають, надто маленькі, з одного то гілочкою... Все таки раджу відрізати таку частину,щоб на ній були в достатку і коріння, і 2 — 3 нирки або гілочки. Тоді ці деленочки беремо і висаджуємо в грунт як звичайну розу — але не забувайте, по кореневу шийку, не глибше, не вище. При засипанні землею періодично щедро поливаємо і в кінці поливаємо, притаптываем і насипаємо сухої землі. Це щоб волога земля при сонці не розтріскувалася і не виходила волога.
Через рік у таких трояндочок розвивається гарний кущ, що володіє всіма якостями, властивими даному сорту. Особливо добре приживаються сорти груп поліантові троянди, гібридно-поліантових і флорибунда, рослини яких при посадці навесні дають рясне цвітіння.
Догляд за такими трояндочками такий же як і за звичайними дорослими трояндами. Можливо тільки якщо ви бачите,що вони погано приживаються, звернути увагу на місце і грунт. Можливо вони не підходять, тоді потрібно пересадити. Вдалого поділу!)

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner