Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

ЯКЩО ЛИСТЯ НА ПОМІДОРАХ ПОЧАЛИ СКРУЧУВАТИСЯ

Причин згортання листя у томатів дуже багато. Але за характером скручування можна точно вгадати, чим ми не догодили висадженої розсаді.

Крутяться догори «човником»

Тут всього два винуватця:

1. Картопляна попелиця, яка сидить на стеблах і, незважаючи на менші розміри, скручує листя догори. Впоратися з нею не складе складності – обприскати помідори будь-яким препаратом від колорадського жука: Танрег, Конфідор, Іскра, і вона загине. Тільки не треба зловживати обприскуваннями. Листя не розпрямляться, і мушка продовжить сидіти, просто вона вже суха. А ось нова листя піде рости вже нормальною.

2. Другий «шкідник» – погода. Взагалі-то помідори – рослини помірного клімату, їм протипоказані надто холодні ночі і дуже спекотні дні. Якщо вдень температура піднімається вище +35 С, то листя скручуються в човник. Посилює «хвороба» брак вологи – грунт тріскається і рве коріння. Тому крім скручування можуть проявитися і ознаки нестачі мікроелементів. Замульчуйте грунт соломою або лушпинням, по листу обприскати Новосилом з добавкою мікроелементів.

Крутяться вниз

Це більш небезпечно. Можливо, це перший симптом бактеріального раку. Якщо нижні листки скручуються, буріють і потім засихають – це точно він. Не впевнені в діагнозі – зріжте один із стебел. На зрізі буде видно буре кільце. Це судини, «забиті» бактеріальним раком. Такі рослини треба видаляти.

Однак якщо кільця немає, то не поспішайте корчувати помідорну ділянку. Закручує листя помідорів донизу ще й нестача фосфору, бору та інших мікроелементів. Тут можна намагатися визначити, який елемент в дефіциті, а можна просто пройтися по всім, подкормив рослини Сударушкой, Рязаночкой, Полимикро або комплексними добривами з мікроелементами (Майстер, Кеміра та ін).

Не вистачило крейди або перебрали з марганцем

Догори крутить листя і брак кальцію. Її нескладно виявити: одночасно відмирають точки росту, і на плодах з'являється вершинна гниль. Недуга легко виправити, подкормив посадки кальцієвою селітрою.

Інша справа – марганець. Садівники наводять «кінські розчини» по 1 ч. ложці на відро води. У результаті листя крутить від надлишку марганцю. Хоча «крутить» – голосно сказано. Молода листя морщиться, стає «пожованої». Оптимальний варіант – додати марганцю на кінчику ножа в відро води.

Завивка калієм

Нестача калію на багатьох культурах виражається у вигляді всихання країв у листя. На помідорах краї листя «завиваються». Згодом на старих листках розвивається некроз. Найдрібніші жилки бліднуть, а краї листя буріють.

Зате «картопляні листя» на помідорах тільки вітають. Сорти з такою особливістю урожайніші (якщо, звичайно, не давати волю бур'янам).

Інші статті