Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Посадка, догляд за колонновідная яблунями.


При вирощуванні яблуні садівники велику увагу приділяють формуванню крони, яка повинна бути компактною і невисокою, щоб було зручно збирати урожай. Однак, існують така їх різновид яблунь, догляд за гілками якої може бути мінімальним. Це колонновідная яблуня.Відмітна особливість даного виду в тому, що дерево росте в один стовбур, бічне розгалуження практично відсутня. Замість нього центральна гілка обростає невеликими пагонами, на яких формуються плоди. Виглядають такі яблуні досить екзотично, при цьому збір врожаю проходить дуже легко і зручно. Звичайно ж, настільки незвичайне рослина вимагає до себе особливої уваги та догляду, який трохи відрізняється від звичної агротехніки вирощування яблуні. В силу цього ми і поговоримо сьогодні про те, як доглядати за колонновідная яблунями.

Для дачників такі сорти привабливі не тільки незвичайним зовнішнім виглядом, але і високою практичністю. Компактна форма крони дозволяє витримувати між сусідніми деревами мінімальну відстань – всього 70-80 см. При цьому тінь майже відсутній, так що вільний простір можна використовувати під посадку мелкорослых сільськогосподарських культур, наприклад, полуниці.

Ще одна позитивна якість, які помічені за колонновідная яблунями – швидкоплідність. При правильній посадці і систематичних, грамотно організованих підгодівлі колонновідная яблуня здатна дати врожай в перший же рік свого життя.

Звичайно ж, є і недоліки – саджанці цієї культури коштують дуже дорого, при цьому тривалість активного плодоношення не перевищує 5-6 років, хоча самі дерева можуть жити до 15-17 років.

Багато в чому успіх вирощування колонновідний яблунь залежить від правильного підбору сортів. Адже не кожна різновид здатна прижитися і добре плодоносити в наших кліматичних умовах.

Сорти

Найбільшою зимостійкістю відрізняється сорт «Васюган». Його плоди мають кисло-солодким смаком, а врожайність досягає 6-7 кг з кожного дерева. З точки зору компактності садівниками виділяється сорт «Президент», великі плоди якого відрізняються десертним смаком. Якщо любите готувати яблучне варення, то варто звернути увагу на сорт «Останкіно». Один з найбільш улюблених російськими садівниками сортів – «Малюха». Підходять також такі різновиди, як «Валюта», «Корал», «Натальюшка», «Вікторія».

Посадка, догляд за колонновідная яблунями
Посадка

У кожну посадочну яму для комфортного росту дерева закладають по 3-4 кг компосту або перегною. Таке рясне добриво дозволяє обійтися без обриву розпускаються бутонів, що зазвичай рекомендується робити в перший рік. А ось використовувати перед посадкою повне мінеральне добриво не рекомендується. Замість цього краще стимулювати процес коренеутворення за допомогою регуляторів росту, наприклад, обробивши підземну частину саджанця розчином гетероауксину.

Коріння саджанця при посадці акуратно розправляють, землю після засипання ями не утрамбовують надто активно. Після закінчення всіх процедур, дерево поливають і дають йому «відпочити».

Підгодівля

До початку формування плодів рослини необхідно підгодовувати сечовиною. Розчин готують так: на відро води вносять 50 г добрива. Витрата – близько 2 л на 1 дерево. Перший раз яблуні підгодовують відразу ж після розпускання листя. Через 2 тижні повторюють процедуру. Третю підгодівлю проводять через 15-20 днів після другої.

Не виключаються також позакореневе підживлення, для яких використовується більш слабкий розчин все тієї ж сечовини – 10-20 г на відро води. Добриво розбризкують по распустившимся листю.

Розпушування

Догляд за яблунями після поливів обов'язково повинен включати розпушування, а щоб волога довше зберігалася в ґрунті, невеликі міжряддя утримують під так званим «чорним паром». При відстані між деревами сусідніх поруч більше 2 м, грунт можна задернить. Хоча боротьбу з бур'янами це не скасовує.

Обрізка

Обрізка колонновідний яблунь – мінімальна і обмежується видаленням бічних пагонів, які досягли довжини понад 15-20 див. Кращого плодоношення дорослого дерева сприяє підрізання його верхівки.

Підмерзання

Самая неприятная проблема, с которой приходится сталкиваться садоводам – это подмерзание верхушечной почки, которое влечет за сбой ее гибель. В результате на верхней части дерева появляется несколько сильных побегов, конкурирующих между собой и отнимающих тем самым у растения жизненные силы. Поэтому такое изменение кроны нежелательно, так как ведет к снижению плодоносности. В связи с этим, оставлять нужно только один, со временем удаляя наименее развитые отростки. 

В заключение скажем, что выращивание, посадка, уход за колонновидными яблонями 
– це процес дуже складний і кропіткий. Всі агротехнічні заходи повинні виконуватися в точності. Якщо ж можливості забезпечити весь необхідний догляд, то краще за цю справу не братися.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner