Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Як і чим удобрювати часник?


Часник – це овочева культура роду Цибулевих сімейства Амарилісових. Він вирощується і шанується в багатьох країна світу. Відрізняється своїм гострим смаком і характерним запахом. Використовується як в кулінарії, так і в медицині. За що і займає своє почесне місце середовища овочів. В якості розмноження використовують насіння - зубчики часнику. Щоб зібрати хороший урожай однієї "сили природи" недостатньо. Все залежить від догляду садівника. Посіяти насіння це тільки маленький крок, далі потрібно забезпечити гарні умови для того, щоб прорізалися паростки і дозріли плоди. Для цього необхідно прополювати і поливати, а також підживлювати продукт.
Є 2 види часнику: озимий та ярий. У озимий часник садять у вересні-жовтні, до перших заморозків. Насіння встигають вкоренитися і тому не замерзають взимку. А ярої – навесні, як тільки розтанули снігу і температура і вологість грунту дозволяє.
Щоб урожай вдався, рекомендується кожен рік міняти місце посадки часнику. Перед посадкою за 1-2 тижні ґрунт розпушують і удобрюють мінеральними і органічними добривами: калійної сіллю, суперфосфатом і гноєм. Після посадки покривають перепрілим гноєм з розрахунків до 8 кілограм на метр квадратний.
Добриво весною
Озимий часник потребує підгодівлі через тиждень, як тільки зійшли перші снігу і здалися паростки. Так як ярий часник ще не здався, то з підгодівлею потрібно почекати, а удобрюється він, коли формуються зав'язі. В основному добриво поєднують з поливом. Всім відомо, що часник не любить сухого ґрунту, але головне не переборщити з водним розчином, так як він може пропасти.
3 етапи добрива:
Перший етап
Озимий часник через тиждень після танення снігів, а ярої – коли здалося 3-4 листочка. Удобрюють їх розчином такого складу: 1 столова ложка сечовини на 1 літр води. До трьох літрів такої суміші на 1 квадратний метр ділянки грядки.
Другий етап
Рівно через півмісяця робиться друга спроба добрива для двох видів часнику. Тут береться мінеральне добриво нітрофоска або нітроамофоска. Робиться розчин на 10 літрів води 2 столові ложки добрива. І поливається 1 квадратний метр приблизно 3-4 літрами розчину.
Третій етап
Он является заключительным этапом удобрения, который требует точности. Обычно он проводится в первом месяце лета. В этом месяце происходит формирования луковицы и поэтому нужно контролировать этот процесс. Ведь в озимого и ярового чеснока он происходит в разный период. Удобряют их суперфосфатом. Делают раствор, так как и во втором этапе на 10 литров воды берут 2 столовых ложки удобрения. Только здесь уже на 1 квадратный метр грядки нужно 4-5 литров раствора. 
Внекорневое удобрение – распыление на стебли и листья чеснока. Большим плюсом такого способа является быстрое усвоение питательных веществ чесноком. Если замечено, что чеснок медленно растет, эта процедура будет самым лучшим вариантом. Но она не является заменой основной подкормки, а только дополнением. Также концентрация тоже меньше чем в основной. И делать это лучше в вечернее время суток или в пасмурную погоду, так вещества принесут пользу нашему овощу и она 2 раза за время роста. 
Деякий садівники використовують такий розчин: 10 літрів води плюс 1 столову ложку сечовини і плюс 1 склянку пташиного посліду.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner