Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Как вырастить крепкую рассаду помидоров?

Готовим семена
Если вы собирали семена сами, то их обязательно следует протравить в растворе марганцовки или перекиси водорода. С покупными семенами такого можно не делать, так как надежные производители заботятся об этом сами. Чтобы проверить всхожесть семян, поместите их на 5 минут в подсоленную воду. Взойдут только те, что опустились на дно.

Далее действуем так:

• Помещаем семена в воду на несколько часов, чтобы они набухли.
• Размещаем их тонким слоем между увлажненными кусочками ткани для прорастания.
• Як тільки здадуться крихітні паростки, підсушуємо насіння до сипучості і відразу садимо.

Готуємо субстрат
Для томатів необхідно підібрати пухку і легку грунт. Варіантів приготування відповідних складів безліч. Найлегший, але не дешевий — купити спеціальний грунт для розсади. Можна взяти городню землю і додати в неї для розпушення пісок, тирсу або торф, а для добрива — вермикуліт або перегній. Субстрат власного приготування потрібно знезаразити. Це можна зробити шляхом поливу окропом або розчином марганцівки, пропарювання в духовці або проморожування. Ящик для розсади, горщики для пікіровки і весь робочий інвентар також бажано продезінфікувати.

Робимо посадку
Насіння слід розташувати на відстані 1-2 см один від одного. Потім їх потрібно обприскувати теплою водою з пульверизатора, присипати шаром землі в 1 см і знову обприскати. Відразу після цього ємність потрібно накрити поліетиленом і розмістити в самому теплому і світлому місці (+25 °С).

Доглядаємо за розсадою
Як тільки з'являться перші сходи, укриття можна зняти. З появою сім'ядольних листочків температуру слід знизити до 18-20 °З, а з появою двох справжніх листочків можна приступати до пікіровці. Використовувати слід будь-які ємності, обсягом не менше 500 мл, заздалегідь зробивши в них дренажні отвори. Намагайтеся при пікіруванні не пошкодити коріння.

Інші статті