Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

ФЛОКСИ. СЕКРЕТИ УСПІШНОГО ВИРОЩУВАННЯ

Місце посадки вибираємо відкрите і сонячне, так як флоксам потрібно багато світла, для утворення високоякісних щільних суцвіть і яскравих соковитих квіток.
Вони, звичайно, можуть добре рости і при недоліку світла, але суцвіття у них будуть сильно розрідженими, а цвітіння настане значно пізніше. При достатньому освітленні флокси виростають приземкуватими, міцними, в той час як у тіні вони сильно витягуються.
Хоча флокси можуть рости на різних грунтах, але все ж краще середньо - і легкосуглинкові, удобрені, добре зволожені, пухкі, слабокислі або близькі до нейтральних.
А якщо ми внесемо ще й добре розклався гній, перегній, зрілий компост, золу, мінеральні добрива, то рослини виростуть потужні, гарні, здорові і будуть довго і пишно цвісти.
Велика частина коренів флоксів знаходиться на глибині 25-30 см, тому нам необхідно на таку глибину добре окультурити шар грунту. Робити це краще всього заздалегідь, за 2-3 тижні, так як грунт повинна осісти, щоб при посадці і поливі не оголилися коріння.
Садити флокси можна протягом всього вегетативного періоду. Навесні це можна робити як тільки відтане грунт і від початку відростання пагонів до досягнення ними висоти 10-15 см.
При весняній посадці терміни цвітіння зазвичай затримуються на 10-12 днів. А ще не забувайте, що навесні строки посадки дуже короткі — всього лише перша половина травня.
Садять флокси на відстані один від одного 40-60 см, враховуючи розмір саджанця і особливості сорту.
При посадці низьких бордюрних сортів відстань можна зменшити, а якщо ми садимо потужні сорти флоксів, то відстань між ними збільшуємо. Восени строки посадки з другої половини серпня і до кінця вересня, але теж сильно зволікати не варто, так як треба, щоб саджанці встигли добре вкоренитися, в іншому випадку вони можуть вимерзнути, якщо зима буде холодною і малосніжною.
Восени флокси садимо зі стеблами і листям, обрізаючи тільки відцвілий верхівку, адже листовий апарат ще працює і допоможе рослині добре підготуватися до зими.
Посаджені восени флокси, наступним літом зацвітуть вчасно.
Якщо ви запізнилися з купівлею садивного матеріалу, то краще не садити його, а прикопати на ділянці з пухкої грунтом на глибину 20-25 см, захистивши його від морозів мульчею або нетканим покривним матеріалом. Висаджувати флокс можна і влітку, але з грудкою землі і рясним поливом, видаляючи при цьому суцвіття, для того, щоб всі сили рослини направити на укорінення.
Коріння перед посадкою підрізаємо, для того щоб омолодити їх, а також вирізаємо всі хворі і пом'яті частини рослини до здорової тканини.
Також флокси можна пересаджувати навіть в квітучому стані, але тільки за умови акуратного викопування саджанців і рясного поливу до їх укорінення. Не допускайте пересушування кореневища, так як в цьому випадку рослина буде набагато гірше приживатися, хворіти і в подальшому розвиток його сповільниться. Посадкову яму робимо такого розміру, щоб коренева система розміщувалася в ній вільно і заповнюють її водою.
Після того як вода вбереться, приступаємо безпосередньо до посадки саджанця. Розправляємо коріння добре, порожнечі навколо них засипаємо живильним грунтом, злегка притискаємо руками і поливаємо.
Верх кореневища при цьому повинен бути на 3-5 см нижче поверхні грунту. Якщо ми посадимо рослина дуже дрібно, то воно може постраждати від несприятливих погодних умов і навіть загинути взимку, а якщо посадка буде глибокою, то можливий розвиток двох'ярусної кореневої системи і розвиток куща сповільнюється.
Зверніть увагу на можливу усадку ґрунту після посадки, якщо це сталося, то підсипте до коріння шар пухкої живильної землі.
Поки рослина не вкорениться (це приблизно два тижні) необхідно постійно підтримувати вологість грунту.
Флокси люблять харчування
Щоб флокси могли тривалий час рости на одному місці без пересадки і рясно цвіли, необхідно щорічно вносити добрива.
Також підживлення потрібно рослинам і протягом всього періоду вегетації.
Підгодовувати їх можна 5-6 разів за сезон. На другу половину травня припадає час інтенсивного росту рослини — поява сходів і початок формування квітконосів.
У цей період флокси найбільше потребують азоту, тому намагайтеся підбирати мінеральні добрива, які у своєму складі містять його в більшій кількості.
Першу підгодівлю проводимо відразу після сходу снігу. Мінеральні добрива можна вносити як в сухому вигляді з подальшим зароблянням його в грунт, так і розчинивши гранули у воді, що прискорить доставку живлення коренів рослини.
Другу азотсодержащую підгодівлю проведемо наприкінці травня, використовуючи настій коров'яку, кропиви або кінського гною з додаванням гумату натрію.
Якщо у рослини спостерігається нестача азоту, то листя його буде блідою, а сама рослина буде погано рости.
Але в той же час і перегодувати азотом не можна, так як при цьому сильно розростається зелена маса, а цвісти флокси будуть гірше. Крім цього, стебла рослини розтріскуються, кущі розвалюються і в такому ослабленому вигляді їх частіше вражають хвороби, докучають шкідники. Так що, все добре в міру.
Під час бутонізації і цвітіння флоксів проводимо третю підгодівлю, в якій знижуємо частку азоту і збільшуємо кількість калію, вносячи сульфат калію (10 г на відро води) або золу (1 склянка на 10 літрів води).
Достатній вміст у ґрунті калію підсилює забарвлення квіток, формує пишне цвітіння і сприяє тому, щоб флокси цвіли більш тривало. Нестача ж його знижує декоративність і яскравість цвітіння, а по краю листя з'являється бурий сухий обідок.
При четвертій підгодівлі до цього складу додаємо ще 10-15 г фосфорних добрив (суперфосфат або подвійний суперфосфат), які сприяють пишного цвітіння, дозрівання насіння і перешкоджають виникненню грибних захворювань, а також підвищують стійкість до несприятливих погодних умов.
Наступна підживлення (п'ята) припадає на період, коли флокси починають спадати і формуються насіннєві коробочки. В цей час підгодівлю проводимо фосфорно-калійними добривами (20 г суперфосфату і 10 г сульфату калію на відро води).
Для внесення фосфору в ґрунт дуже добре використовувати кісткове борошно, яка є органічним добривом і на тривалий час забезпечує рослини цим елементом.
Флокси починають готуватися до зими і дуже мають потребу у фосфорі і калії для кращого визрівання кореневищ і закладання бруньок відновлення.
Також не забувайте і про позакореневе підживлення по листю, на які флокси добре реагують.
Найкраще підгодовувати рослини ввечері після рясного поливу, а ще краще після дощу, коли грунт добре просочена вологою.
Якщо грунт буде суха, то підживлення може викликати опік коренів і самих рослин.
Всі намагаємося вносити добрива під основу куща, уникаючи їх потрапляння на листя.
Застосовуючи правильну систему харчування, ми зможемо вирощувати флокси на одному місці протягом семи років, не втрачаючи їх декоративності.
І, відповідно, якщо потреба в поживних речовинах не задоволена і догляд за ними поганий, то кущі дуже швидко старіють.

Полив і мульчування
Флокси є вологолюбними рослинами і недолік вологи вони переносять досить болісно: втрачають листя, суцвіття і квітки стають дрібніше, терміни цвітіння скорочуються, кущі стають низькорослими.
Щоб цього не сталося, необхідно грунт проливати на всю глибину залягання коренів. Це приблизно 1,5-2 відра води на 1 кв. м насаджень. Поливати краще ввечері або вранці.
Звертаю вашу увагу на те, що не можна поливати флокси холодною водою вдень у спеку, так як стебла можуть розтріснутися, а кущ розвалитися.
Також не рекомендується поливати зверху по листю. Якщо який - небудь сорт заражений нематодою або борошнистою росою , то такий полив може привести до захворювання сусідніх рослин.
Тому краще всього поливати флокси по землі навколо куща або навіть можна шланг з водою, залишити на деякий час біля куща.
Ще дуже важливий момент — посадки флоксів в зиму повинні піти насичені водою. Це їм допоможе добре перенести зимівлю і буде запорукою рясного цвітіння в наступному сезоні.
Найкращий спосіб збереження вологи в ґрунті - це мульчування. Особливість росту флоксів полягає в тому , що вони наростають по периферії куща, а серединна його частину поступово старіє, випирає до поверхні грунту і оголюється.
Коріння виявляються зовсім нічим незахищеними і якщо зима буде холодна і безсніжна, то небезпека вимерзання дуже велика. Та й у спеку такі кущі сильно страждають.
Щоб зберегти вологу в спеку, заглушити однорічні бур'яни і захистити рослини від вимерзання взимку, буде достатньо замульчувати грунт під кущами флоксів шаром від 5 до 7 див.
Для мульчування можна використовувати скошену і подрібнену траву, компост, кору деревних порід, нейтральний торф і гній.
Якщо ви не мульчируете посадки, то періодично треба рихлити грунт, особливо після рясних поливів або сильних дощів.
Розпушування необхідно, щоб не допускати утворення щільної грунтової кірки, яка перешкоджає надходження повітря до коріння.
Але в той же час не забуваємо про особливості розвитку кореневої системи флоксів, яка наростає вгору і по периферії, і поступово коріння виявляється практично на поверхні грунту.
У зв'язку з цим рыхлим дуже акуратно, не пошкоджуючи коріння.
Боротьба з бур'янами теж має велике значення при вирощуванні флоксів, так як вони не тільки пригнічують посадки квітів, але і на них ще паразитує величезна кількість шкідників, грибів, мікроорганізмів і вірусів, що становлять загрозу для здоров'я наших рослин.

Осіння обрізка
Багато квітникарі на зиму обрізають флокси волотисте, залишаючи пеньки 10-15 див.
Я ж раджу зрізати їх дуже коротко, майже врівень з землею, так як залишені пеньки допомагають перезимувати на них шкідників і спорах різних хвороб.
Обрізку виробляємо з настанням стійкої холодної погоди, приблизно в другій декаді жовтня.
Основу куща і грунт навколо нього обробляємо фунгіцидами проти хвороб.
Приблизно через 10 днів після обробки мульчуємо посадки флоксів, але бажано під мульчу попередньо розсипати по 1 їдальні ложки суперфосфату (вже по промерзлій землі) і по жмені золи під кожен кущ. Це буде хорошим стимулом для весняного старту рослин, та до того ж зола допоможе відлякати шкідників.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner