Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Садимо жасмин.


Ошатні, рясно квітучі кущі жасмину дуже красиво виглядають в саду. Білі махрові або прості за формою квіти виділяють ніжний запах суниці, особливо ввечері після заходу сонця. Жасмин радує своїм цвітінням цілих два місяці - червень і липень. З безлічі сортів можна підібрати на будь-який смак. Для живоплоту відмінно підійдуть низькорослі, заввишки до одного-півтора метрів кущі. А в якості солітерів добре будуть виглядати кущі висотою до двох-трьох метрів. Вирощування жасмину не доставить багато клопоту. Чагарник росте швидко, не має особливих вимог до грунту, тіньовитривалий, добре переносить зимові морози і не хворіє при пересадці з одного місця на інше.

Час посадки
Садять жасмин навесні в травні або восени у вересні. Однак кущі, посаджені навесні, приживаються краще. Посадку краще всього проводити ввечері в похмуру погоду.

Місце посадки
При виборі місця для жасмину необхідно пам'ятати, що чагарник росте і цвіте на одному місці як мінімум 10 років.

Жасмин добре переносить тінь. Однак кущі, посаджені у відкритих місцях на сонячній стороні будуть цвісти довше і сильніше.
Небажано садити жасмин в місцях з високим заляганням грунтових вод і застою води.

Грунт
Жасмин невибагливий до землі, на якій буде рости, безумовно віддаючи перевагу родючі ґрунти.
Посадкову яму готують за кілька днів до посадки. Копають яму у вигляді циліндра завглибшки 0,5-0,7 м і діаметром 0,6 м. Дно рихлять і в разі необхідності роблять дренаж із щебеню і піску шаром 15-20 див Яму залишають на кілька днів, щоб вона гарненько прогрілася на сонці.
Для посадки готують родючий грунт з перегною, золи та чорнозему в наступній пропорції: на 1 відро перегною додають по 1 кг золи та чорнозему.
При посадці кількох кущів одночасно орієнтуються на розмір рослини в дорослому вигляді. Інтервал між посадочними ямами в такому випадку варіюється від 0,5 (для однорядної живої огорожі) до 1,5 м (для великих кущів, висаджуються в групі).

Посадка
У посадкову яму насипають горбком попередньо підготовлену родючу суміш. Коріння саджанця добре оглядають на предмет пошкоджень або хвороб, обрізаючи забраковані і акуратно розподіляють по горбку, щільно притискаючи до землі. При розміщенні саджанця в посадковій ямі стежать за тим, щоб коренева шийка була на рівні землі або була заглиблена, але не більше ніж на 3 см, так як при глибокому положенні вона легко може загнити. Саджанець засипають грунтом, біля основи утрамбовують і рясно поливають водою (на один кущ витрачають 2-3 відра). Для кращого збереження вологи пристовбурні кола мульчують сухим торфом, перегноєм або хвоєю шаром 3-4 см Після посадки формують кущ, обрізаючи зростаючі всередину гілки.
Запорука гарного росту і пишного цвітіння жасмину - рясний полив, щорічне добриво, регулярне розпушування грунту і щорічна обрізка кущів.

Полив
Кущі жасмину вологолюбні. При тривалій нестачі вологи його листя швидко втрачають тургор, який відновлюється тільки після дощів або рясного поливу.
Жасминовим кущам як правило не досить дощової вологи. До цвітіння бажано провести як мінімум два рясного поливу. Під час цвітіння і після нього важливо стежити за тим, щоб грунт навколо куща не пересихала.
При поливі на 1 кв м пристовбурового кола витрачають до 30 літрів води.

Добриво
Для того, щоб жасмин кожен рік пишно і рясно цвів, він потребує регулярної підгодівлі.
Кожної весни кущ удобрюють відром розведеної в пропорції 1:10 гною.
Через два роки після посадки крім гною додають мінеральні добрива. В середині травня вносять 15 г сечовини, 15 г сірчанокислого калію і 30 г суперфосфату, розчинені в 10 л води. А після цвітіння, для хорошої закладки нирок на майбутній рік вносять 100-150 г деревної золи на 1 кв м пристовбурового кола.

Розпушення грунту
За літо необхідно провести 3-4 розпушування грунту. Землю навколо куща розпушують на глибину 5-8 див Під час розпушування ретельно видаляють бур'яни. Після проведених робіт пристовбурні кола мульчують торфом, сухою землею або хвоєю.

Обрізка
Більшість сортів жасмину (особливо сильнорослі) ростуть нерівномірно і однобоко. Додати кущах привабливу форму допоможе щорічна обрізка. Робити це необхідно дуже обережно, оскільки сильно обрізаний кущ буде цвісти лише через рік.
В кінці квітня - початку травня злегка підрізують найсильніші гілки. Протягом літа на них утворюється велика кількість молодих пагонів.

Квіти жасмину розпускаються на пагонах другого року, тому санітарну обрізку рослини виробляють тільки після цвітіння. Слабкі і хворі гілки обрізають повністю, стимулюючи ріст однорічних пагонів. В цей же час обрізають затінюючі, що ростуть всередину куща пагони. Крім обрізки відразу після цвітіння проводять видалення відцвілих суцвіть.

Один раз в три-чотири роки проводять "оновлення" куща, повністю видаляючи старі пагони. Така обрізка провокує хороший ріст і рясне цвітіння молодняку. Дуже старі кущі жасмину піддають омолоджувальної обрізки. На початку травня 3-4 самих здорових стовбура куща вкорочують до 30-40 см. Інші спилюють до підстави. Зрізи обробляють садовим варом, а землю навколо куща удобрюють компостом. Протягом літа кущ рясно поливають і підживлюють настоєм коров'яку. Восени із сплячих бруньок виросте велика кількість потужних молодих пагонів. Наступної весни їх практично все зрізають до основи, залишаючи три найсильніших, які стануть основою молодого куща.

Підготовка до зими
Більшість сортів жасмину не вимагають укриття на зиму. Навіть якщо кінці однорічних пагонів подмерзнут протягом суворої зими, після весняної обрізки рослина швидко відновлює крону і здатність до цвітіння.

Інші статті