Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

 СИДЕРАТИ (зелені добрива)


Сидерати — це рослини або суміш рослин, що вирощуються для поліпшення структури грунту, потужного оздоровлення, збагачення її органікою і поживними речовинами.

🍃 Користь сидератів

✔ Збагачують грунт азотом — після відмирання кореневої системи і надземної частини рослини, органічні речовини, що містять азот, переходять у ґрунт.

✔ Розпушують грунт і поліпшують її структуру — корені, що розрослися залишають численні канальці, покращуючи тим самим водний і повітряний режим грунту.

✔ Захищають грунт від ерозії — сидерати, як би зшивають грунт зсередини корінням і одночасно прикривають її щільним листяним покривом на поверхні;

✔ Збагачують ґрунт поживними речовинами — харчування витягують з нижніх шарів, недоступних для багатьох культурних рослин, завдяки глибоко проникаючою потужній кореневій системі.

✔ Пригнічують ріст бур'янів — за рахунок загущених посадок, а також специфічних виділень коренів.

✔ Пригнічують розмноження шкідників і хвороб — знову ж таки завдяки специфічним виділенням коренів.

✔ Притіняють грунт — після зрізання або відмирання зелена маса служить природною мульчею;

✔ Збагачують ґрунт органікою — під впливом мікроорганізмів і черв'яків рослинні залишки перетворюються на гумус.

✔ Розмноження дощових черв'яків і почвообразующих мікроорганізмів — цьому сприяють достатнє харчування і відсутність занепокоєння від постійних механічних і хімічних обробок грунту.

✔ Позбавлення від грунтовтоми — мікроорганізми, добре розмножуючись у сприятливому середовищі, встигають переробляти всі кореневі виділення, в тому числі і інгібітори.

🍃 Коли і як сіяти сидерати

Сіяти сидерати можна до, після і в проміжках між культурами.

Весною на грядках, призначених під розсадні культури (томати, перці, баклажани, капусту), сіють швидкорослі гірчицю, ріпак, редьку олійну, вико—вівсяну суміш. Перед висадкою розсади підрізати і залишити зелену масу на грядці в якості мульчі. Посадку можна проводити відразу ж. Якщо висота сидератів незначна, то їх можна не зрізати, а посадити розсаду у лунки, зроблені безпосередньо серед подрастающах сидератів. Потім через 2 тижні зрізати і замульчувати томати.

Протягом літа і осені звільняються грядки засіваються сидератами — грунт повинна бути вкрита круглий рік.

‼ Правило хлібороба.

Прибрали цибулю, часник, ранню капусту, картоплю — відразу посіяли сидерати! Через 2-3 тижня зрізали на глибину 3-4 см і пролили Сяйвом чи Сходом, нашими корисними грунтовими трударями — мікроорганізмами. Можна на тиждень прикрити агротексом або плівкою для кращого ефекту. І тоді ваш ділянку завжди буде здоровим і родючим і моркву завжди буде солодким і добре зберігається!

🍃 Правила вирощування сидератів

1. Сіяти густо.

2. Зрізати і скошувати сидерати до або під час цвітіння, до утворення насіння, щоб вони не стали бур'янами.

3. Між зрізанням сидератів і посадкою основної культури необхідно витримати не менше двох тижнів.

4. Обробляти ґрунт і зрізану зелену масу препаратами Сяйва або Сходом для прискорення процесу розкладання органіки та оздоровлення.

5. Дотримуватися правил чергування культур, щоб уникнути розвитку і накопичення шкідників та хвороб. Культурні рослини і сидерати — попередники повинні бути з різних ботанічних сімейств.

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

Які рослини можна і потрібно використовувати в якості сидератів?

🍃 Редька олійна

Швидко зростаюча, дуже добре переносить пізній посів культура. Редька незамінна на важких, глинистих і ущільнених грунтах, сильно розпушує і збагачує її верхні шари. Володіє фунгіцидними і антибактеріальними властивостями, активно пригнічує нематоди.

🍃 Гірчиця біла

Збагачує ґрунт органікою, фосфором і сіркою. Володіє фунгіцидними та бактерицидними властивостями. Гірчиця очищає грунт від фітофторозу, парші, чорної ніжки, проганяє дротяників, приваблює корисних комах. Швидко проростає швидко набирає зелену масу і утворює потужну кореневу систему. Сіяти можна в будь-який період часу. За два тижні максимальний ефект!

🍃 Фацелія

Може бути попередником будь-овочевої культури. Добре переносить посуху і затінення, пригнічує ріст бур'янів. Збагачує ґрунт органікою, азотом, фосфором, калієм. Найбільший ефект дає при посіві в суміші з бобовими. Розпушує верхні шари грунту. Неперевершений медонос, приваблює корисних комах. Незамінний помічник в плодовому саду.

🍃 Гречка

Покращує структуру грунту, збагачує її органікою, фосфором, калієм. Гречка добре переносить посуху, може зростати на ґрунті, де вже ніщо не росте. «Оживляє» виснажені ґрунти, позбавляє від пирію. Де цвіте вона менше попелиці.

🍃 Овес

Холодостійка рослина, збагачує грунт органічною речовиною і калієм. Овес пригнічує ріст бур'янів, добре розпушує і структурує грунт. Пригнічує грунтові патогени. Використовують у суміші з викою. Сіють рано навесні, після збирання ранніх овочів.

🍃 Люпин однорічний

Крім азоту люпин збагачує грунт калієм і фосфором. По своїй цінності близьке до гною. Наслідки люпинового добрива тривають протягом декількох років. Є прекрасним фітосанітаром.

🍃 Ріпак

Збагачує грунт органічною речовиною, фосфором, сіркою. Рихлить грунт. Морква, посіяна після ріпаку зростає великої і солодкої!

🍃 Вика яра

Вика відноситься до сімейства бобових. Збагачує грунт азотом. Висівати можна рано навесні і зрізати до цвітіння, або в другій половині літа. Томати, вирощені з віке, дають прибавку врожаю на 45%!

🍃 Буркун

Буркун — дворічна бобова рослина. Має стрижневу кореневу систему (1,2–1,5 м). Покращує родючість грунту та його водопроникність. Може рости на засолених, карбонатних, піщаних грунтах. Відмінний медонос.

🍃 Квіткові культури в якості сидератів

Бархатцы выращивают для мощного оздоровления почвы от нематод и фузариоза, а затем заделывают в почву плоскорезом. В таком виде грядка отдыхает месяц и лишь затем можно высаживать культуры. Не любят запах этих цветов клопы, тля, блошка. Высаживают по картофелю для отпугивания колорадского жука, по капусте — от гусениц.

Циния — наращивает большую зеленую массу, зимой крепкие стебли служат снегозадержанием.

Календула — помогает бороться с бабочками и клещами. Посаженная в гладиолусы может спасти их от трипса.

Настурція — покривна культура. Тінить грунт, служить мульчею. Відлякує белокрылку, тлю, гусениць.

Використання сидератів дозволяє створювати пухку, живильну, живу грунт при мінімальних трудовитратах. Це і є розумне землеробство. Вирощуйте урожай з любов'ю і без хімії!

Інші статті