Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

КОЛИ І ЯК ПЕРЕСАДЖУВАТИ МАЛИНУ

На рахунок часу пересадки цей чагарник абсолютно невибагливий. Хтось стверджує, що після весняної посадки урожай на наступний рік краще. Хтось дотримується думки, що потрібно пересаджувати тільки восени. У кожного часу є свої плюси, тут вирішувати вам, коли зручніше.
У весняний період пересаджені кущі встигають добре прижитися і зміцніти до зими. Такі кущі на наступну весну вже дадуть прикореневу поросль для заміщення.
Пересаджуючи малину влітку, намагайтеся це робити не в найспекотніші дні, коріння бережіть від прямих сонячних променів, щоб не подпеклись. Молоді, тільки що пересаджені пагони теж на кілька днів стоїть чимось притінити, щоб врятувати від сонця. Це потрібно робити, поки кущі не адаптуються на новому місці.
При осінньому пересаджуванні потрібно дотримуватися терміни, щоб кущі встигли прижитися і зміцніти, інакше нова малина просто вимерзне.
Якщо ви збираєтеся пересаджувати велика кількість кущів, замінювати всю плантацію, тоді варто робити це поступово. До того ж занадто трудомістко перенести за раз на нове місце кілька десятків кущів.

Як підготувати місце для нового малиннику
Малина добре росте після пасльонових, хрестоцвітих, бобових, вони збагачують грунт необхідними їй мікроелементами. Але краще всього, якщо є можливість розбити новий малинник на цілині, де до цього нічого не росло. Для цього, за місяць до передбачуваних робіт потрібно перевернути всі верхні шари землі травою вниз, щоб вона перегнила і дала коріння харчування, заодно позбудетеся від бур'янів.

Коли пересаджувати малину на інше місце.Багато суперечок ще з приводу того, як краще садити кущі малини, в лунки або у траншею. Я для себе вибрала метод вирощування в траншеї, тому що набагато полегшується догляд за малинник. Траншею можна відгородити дошками, вкопав їх у землю, щоб малина не «розповзалася» і поливати набагато зручніше, кинув шланг і не треба його по лунках перетягувати.

Траншею або лунку під посадку потрібно заздалегідь підготувати. Викопуєте потрібну довжину, ширину 40 см, якщо траншея, глибиною на штик лопати, бо на дно будемо засипати компост, найкращий для малини з перепрілих подрібнених гілок і листя. На відро компосту я додаю літрову банку деревної золи, перемішую і засинаю на дно товстим шаром. Зверху роблю шар з чернозьма. Таким чином, виходить поживна подушка для коренів, в міру росту вони будуть поступово вступати до рослин.

Добре буде потім все це накрити чим-небудь, хоча б руберойдом, щоб грунт осів і зникли бур'яни, а потім вже приступати до пересадки.

Пересадка малини
На старому малиннику, який росте на одному місці більше 10-15-ти років, дуже важко відразу викопати всі корені, тому потрібно починати з молодих відростків, вибираючи найбільш сильні, це, якщо малину пересідає влітку або восени. Для весняної пересадки можна брати і минулорічні пагони, хоч трохи ягід з них буде. Припустимо, корінь з двома і одним дворічним втечею.

Коли у вас вже накопаны саджанці, можна відкривати місце посадки, тільки у відростків спочатку потрібно обрізати верхівки, залишивши сантиметрів 15 і видалити листя. таким чином малина швидше вкорениться і піде в зростання.

Обрізані відростки маємо в траншеї на відстані 60-80 див. Відстань між рядами робіть 120-150 см, тоді буде зручніше обробляти і збирати ягоду.

Після того, як всі відростки розкладені, їх треба засипати землею і трохи притоптати. Відразу ж необхідно полити насадження, приблизно по відру води під кущ.

Після поливу бажано кущики замульчувати, це позбавить вас від зайвої прополки і поливання, а воду малина дуже любить.

Догляд за молодим малинник
Не забудьте одразу ж натягнути для малини шпалери, щоб кущі не нахилялися, можна використовувати для цього будь-яку дріт.

Раз в тиждень поливайте кущики, якщо грунт навколо них не замульчирована, і видаляйте бур'яни.

Коли кущі підуть у ріст можна буде провести першу підгодівлю. Розводьте настій коров'яку 1 до 10 і під кожний кущ виливаєте по літру такого розчину, можна поєднати з поливом.

Восени можна розкласти навколо кущів сухий коров'ячий гній, якщо є можливість. Навесні він поступово з таненням снігу просочиться в грунт.

Якщо кущі посаджені восени, то до зими вони встигнуть вирости, приросту поки не буде, обрізати буде нічого. А от на зиму потрібно буде добре пролити всі кущі, по три відра води на квадратний метр, і притиснути пагони до землі, щоб не вимерзли. Я для цього використовую шпильки з товстої сталевого дроту. Робити це потрібно, коли грунт покриється крижаною кіркою.

У старому малиннику належить робота з видалення коренів. Звичайно, якщо ви збираєтеся зайняти під що це місце. Можна просто обрізати всі пагони, а коріння викопати лопатою і залишити тут же висихати, потім зібрати і спалити або подрібнити і відправити в компост.

У будь-якому випадку пересадка малини на нове місце — дуже трудомісткий процес і за один раз тут не впоратися.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner