Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Сумісність плодових дерев

В першу чергу при посадці важливо прикинути яким виросте майбутній плодоносник. Незважаючи на хорошу сумісність садових дерев між собою вони будуть заважати один одному у майбутньому внаслідок більш швидкого зростання одного з них. Високі рослини можуть просто перекрити доступ сонячних променів до маленьких дерев.

Ідеальна сумісність фруктових дерев досягається при висаджуванні рослин одного виду: яблуні з яблунями, вишні з вишнями і т. д. Однак однотипний сад у дворі навряд чи принесе багато радості і задоволення. Досвідченими садівниками були помічені певні тенденції розвитку різних сусідніх культур (деякі вживаються на всі 100, інші намагаються вижити сусіда). Спеціально для вас ми склали таблицю, в якій зазначили наскільки ті чи інші дерева можуть ужитися поряд з іншими рослинами.

ЯБЛУНЯ уживається з грушею, вишнею, сливою, айвою, яблунею. Погано переносить сусідство з черешнею, калиною, смородини золотистої, барбарисом, бузком, бузком.

ГРУША буде добре рости поряд з яблунею, червоної горобини, грушею. Черешня, слива, смородина золотиста, калина, троянда, бузок, бузок, барбарис її пригнічують.

Для ВИШНІ відповідними сусідами стануть яблуня, виноград і вишня.

ЗЛИВУ уживається з яблунею і сливою, а з грушею немає.

У берези потужна коренева система, вона потребує багато води, тому обділяє поруч ростуть дерева і чагарники. Такі ж сильні коріння у таких дерев як клен і ялина. Якщо у вас на ділянці ростуть ці дерева - посадіть під ними тіньовитривалі і невибагливі рослини. Дивно, що береза і тополя надають сприятливий вплив на такі дерева як яблуня, груша. Ці плодові дерева люблять мати по сусідству дуб, липу і клен. Дуже сильно закисляють грунт їли, тому поряд з цим хвойним деревом краще посадити любителів кислих ґрунтів - бегонії, папороті, кали, гортензії. Рівень кислотності грунту буде підтримуватися ялиною. Сдернекислую грунт люблять деякі чагарники і плодові дерева - вишня, агрус, яблуня. Нейтральну грунт люблять більшість садових дерев і чагарників - бузок, чорна смородина, хризантеми, гвоздики. При посадці це треба враховувати, щоб ваші рослини почували себе добре.

При небажанні визначати наскільки вдалим є сусідство рослин (біологічна сумісність дерев на ділянці), можна скористатися невеликою хитрістю – посадіть у дворі виключно колоновидні дерева. Коренева система і крона «зелених стовпчиків» невеликі, тому їх можна висаджувати з кроком близько 1 м. а Якщо ви відвернетеся метра на 3, вони взагалі не будуть заважати один одному. Таким чином, можна поселити різноманітні культури на невеликій ділянці.

Враховуючи сумісність дерев, можна посадити неперевершений сад з високою плодоносностью і врожайністю. Однак пам'ятайте і про звільнення, тільки за умови гарної турботи сад стане предметом вашої гордості.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner