Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЦВІТІННЯ ОРХІДЕЙ

Щоб орхідея цвіла...
Частота цвітіння орхідеї залежить від дотримання певних правил догляду. Щоб рослина цвіло, слід пам'ятати 9 важливих умов, що сприяють цьому.

1. Дізнайтеся вік орхідеї

Якщо ви купили нецветущее рослина, і воно не поспішає радувати квітковою стрілкою, бути може, вона ще надто молода. Різні види орхідей зацвітають у віці від 1,5 до 3 років. Щоб визначити, що орхідея достатньо доросла, потрібно порахувати кількість пагонів. У дорослої рослини, готового до цвітіння, їх повинно бути від 5 до 8. Якщо квітки на орхідеї з'являються раніше – це не завжди добре. Справа в тому, що занадто молодій рослині може не вистачити сил на відновлення після цвітіння, і орхідея може загинути.

2. Не рухайте горщик

Багато хто знає, що переїзд для орхідеї – справжній стрес. Але ця квітка не любить навіть незначних пересувань. Орхідея реагує на положення по відношенню до світла. Тому, якщо існує необхідність переставити горщик з рослиною, необхідно розміщувати його тією ж стороною до джерела освітлення, який він і стояв раніше. Також не варто рухати орхідею під час поливу. Пересування несприятливо позначається на рості квітки, особливо в момент появи квітконосу.

3. Приділяйте увагу кореням

Як відомо, коріння орхідей активно беруть участь в процесі фотосинтезу, тому важливо стежити за тим, щоб їм було достатньо світла. Оскільки зайвий раз переміщати орхідею не рекомендується, варто подбати про коріння заздалегідь. Наприклад, замість керамічних горщиків краще використовувати пластикові прозорі ємності з великою кількістю дренажних отворів. Не рекомендується брати для посадки цієї квітки ємності з рифленими стінками, оскільки його коріння мають особливість приростати до нерівній поверхні. Крім цього, гострі краї і елементи можуть травмувати кореневу систему, що завдасть шкоди всьому рослині в цілому.

4. Подбайте про освітлення

Сонячне світло – дуже важливий фактор, що впливає на цвітіння орхідеї. Без повного світлового дня (10-12 годин на добу) ці рослини не будуть цвісти. Тому восени та взимку, коли природного освітлення дуже мало, квіти слід досвічувати лампами.

Фитолампы – спеціальні лампи, призначені для досвічування рослин: вони дають багато яскравого світла, не висушуючи при цьому повітря навколо квітів.

Якщо орхідея випустила квітконіс восени або взимку, то слід подбати про те, щоб він не загинув із-за короткого світлового дня. Без досвічування в темний час року квітконіс може зупинитися в розвитку або засохнути. Якщо немає можливості досвічувати рослина цілком, досить організувати підсвічування тільки для кінчика квітконосу. Головне, стежити, щоб ні він, ні сама рослина не нагрівалися.

5. Забезпечте допустимий перепад температур

Каталізатором для цвітіння багатьох видів орхідей є незначна різниця між показниками денної і нічної температури. Тому, щоб орхідея цвіла, вночі температура повинна бути на 4-6°С нижче, ніж вдень. Звичайно, створити такі умови протягом усього року буває проблематично. Але з кінця весни і до початку осені орхідеї можна тримати на відкритому повітрі, де температурний перепад досягається природним шляхом. У більш прохолодний час, коли квіти вже повинні жити будинки, приміщення з орхідеями потрібно провітрювати. Тільки робити це слід дуже обережно, пам'ятаючи, що ці рослини дуже бояться протягів.

6. Правильно поливайте орхідею

Поливати орхідею потрібно після просихання ґрунту – це дасть можливість уникнути загнивання коренів. Дані вимоги діють як влітку, так і взимку і стосуються як діткам, так і дорослим рослинам. Однак є тут і свої винятки. Після того як орхідея відцвіте, полив варто скоротити приблизно на місяць.

У природі після цвітіння орхідеї починають зав'язувати насіння, які мають розлітатися в різні сторони на кілька кілометрів. Таке можливо тільки в сухі періоди, але ніяк не в сезон дощів. Тому потрібно забезпечити орхідеї умови, якомога більше наближені до природних – тоді квітка буде рости здоровим і часто цвісти.

Перед цвітінням і під час нього орхідеї потрібно більш інтенсивний полив, ніж зазвичай. Далі, в період спокою, примірники з жорсткими листям і наявністю псевдобульб потрібно поливати за основним принципом (приблизно через 10-12 днів).

7. Зволожуйте повітря навколо рослини

Ще одне важливе для цвітіння умова – вологість повітря. Якщо її буде недостатньо, орхідея може зупинитися в рості або на ній передчасно засохнуть нерозпущеною бутони і квітки.

Щоб підвищити вологість у приміщенні, де росте орхідея, можна поставити поряд з квіткою тарілку з водою. Також дуже сухі періоди (коли в будинках включають опалення) рослина слід обприскувати. Відповідна вологість для орхідей – від 60% і вище.

8. Правильно підбирайте добрива

Для підгодівлі орхідеї рекомендується використовувати суміші на основі фосфору і калію, оскільки вони стимулюють появу квіткових нирок. Крім того, використання таких добрив гарантує освіта у рослини здорових і міцних квіток. А ось підгодівлями на основі азоту краще не захоплюватися: цей елемент, навпаки, гальмує розвиток квітконосів.

9. Не бійтеся "лякати" рослина

Іноді, щоб змусити орхідею зацвісти, їй потрібно влаштувати невеликий стрес. Буває так, що всі умови для цвітіння дотримані, а квітка завзято не хоче пускати стрілку. Це іноді трапляється з-за того, що орхідеї дуже добре. В такому випадку всі сили рослина направляє на зростання зеленої маси. Один із способів стимулювати цвітіння – трохи "шокувати" орхідею: скоротити полив або переставити горщик з рослиною в більш прохолодне місце.

Період спокою у орхідей
После цветения у орхидеи наступает период покоя, когда она начинает копить силы для нового цветения. Уход в это время ничем не отличается от ухода в другие периоды. Цветок по-прежнему нуждается в хорошем поливе, высокой влажности, достаточном освещении и регулярной профилактике против болезней и вредителей. 

Что же касается подкормок, то их частоту и объем в период покоя стоит уменьшить. Если существует необходимость пересадить орхидею, то самое время заняться этой процедурой именно сейчас, когда растение больше не цветет. 

Пересадка необхідна, якщо з дренажного отвору стирчать коріння, або грунт швидко просихає після поливу. Як правило, необхідність в даній процедурі з'являється через 2-3 роки.

Придатні орхідеї до зрізування?
Що може бути прекрасніше букета з орхідей? Ось тільки живуть ці квіти недовго, та й не кожен вид підходить для зрізання. Спробуємо розібратися, як продовжити життя эпифитному букету і які орхідеї вибирати.

Стояти у вазі і зберігати свіжість і аромат протягом декількох тижнів (а іноді і місяці) можуть фаленопсиси, цимбідіуми і пафиопедилумы. Інші орхідеї ризикують не простояти та години, в'янучи буквально на очах.

Якщо ви купуєте орхідеї в зрізку, дивіться в першу чергу на пелюстки і чашолистки. Вони повинні бути блискучі, ніби вкриті воском, і жорсткі – тоді орхідея простоїть довго.

Як продовжити життя букету з орхідей:

Якщо квіти були принесені з магазину, то у них потрібно оновити зрізи. Підрізати стебла слід навскоси. Процедуру рекомендується проводити під струменем проточної води. Оновлювати зрізи бажано через кожні 2-3 дні.
Вода для змісту зрізаних орхідей повинна бути м'якою і чистою: можна використовувати кип'ячену або фільтровану. Періодично її потрібно оновлювати, доливаючи свіжу.
Орхідеї в зрізку, як, втім, і горшкові домашні орхідеї, бояться занадто високих і дуже низьких температур. Також їх рекомендується оберігати від протягу і яскравого сонця.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner