Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

16 особливостей вирощування ярого часнику...

Часник за вимогами до умов середовища розрізняють ярої (його садять навесні) та озимий, або зимовий (осіння посадка, він здатний зимувати під снігом).

1. Яровий часник, на відміну від озимого часнику, висаджують навесні, в кінці квітня. Сорти ярого часнику, як правило, нестрелкующиеся.

2. На відміну від озимих сортів він добре зберігається. Цибулина у цього часнику дуже складна. Зубки неоднорідні, розташовані по спіралі, зовнішні більш великі, а до центру дрібніше. Кожний ряд зубков відокремлюється один від одного підставами висохлих листя.

3. Ярі сорти часнику не морозостійкі, але добре ростуть при зниженій плюсовій температурі. Оптимальна температура для росту і розвитку часнику в початковий період вегетації 10 - 15°С, у період формування зубков 15-20°С, в період дозрівання 20 - 25°С.

4. Часник - світлолюбна рослина, росте в тіні погано. Це рослина довгого дня - чим раніше з'являться сходи, тим більша цибулина. При короткому дні (менше 16 - 18 годин) зубки можуть не утворюватися, зате листя ростуть інтенсивно.

5. Грунт під ярий часник готують з осені, з тим, щоб рано навесні, як тільки дозволить її стан, поверхню гряди розпушити, вирівняти і зробити борозенки.
6. Часник воліє родючі легкі, пухкі грунти з нейтральною реакцією середовища. Для ярого часнику переважають середньо - і легкосуглинкові ґрунти з глибоким орним шаром. Кращі попередники - огірок, кабачок, гарбуз.

7. В кінці квітня-початку травня сортують зубки за розміром і висаджують кожну партію окремо, щоб прибрати одночасно.
8. В якості посадкового матеріалу краще використовувати великі зубки двох зовнішніх рядів. Із внутрішніх зубков розвиваються занадто слабкі рослини.

9. Зубки у ярого часнику набагато дрібніше, ніж у озимого, тому їх садять неглибоко, на 2 - 3 см. На грядці їх можна розміщувати в 3 - 4 ряди, залишаючи між рядами 20 см, в рядку - 5 -6 див. Зубки садять у вологу землю, підставою вниз. Після засипки грунт злегка ущільнюють.
10. Сходи з'являються при 6 - 8° С, а висока температура понад 20° С гальмує ріст коренів.

11. Перший місяць після появи сходів вони ростуть повільно, а коли утворюється коренева система, зростання значно прискорюється. Період наростання зубков триває 3 - 4 тижні.

12. Рослина особливо вимоглива до вологості грунту після посадки, при появі сходів, в період активного утворення листків і на початку формування зубков.
13. Протягом перших двох місяців від появи сходів грунт підтримують у вологому стані. При відсутності дощів необхідно поливати, глибоко промачивая грунт.

14. Для кращого визрівання на початку формування цибулин рослини підгодовують деревною золою (один стакан на 1 м2).

15. Прибирають яровий часник через місяць після озимого. Нижні листя у нього при цьому жовтіє, а верхні - вилягає. Зазвичай це збігається з кінцем серпня - початком вересня. Пізньостиглі сорти дозрівають в кінці вересня.
16. Сорти ярого часнику
- Нестрелкующиеся: «Абрек», «Алейський», «Викторио», «Еленовский», «Ершовский», «Калінінський місцевий», «Московський».
- Стрелкующийся: «Гулівер».

Інші статті