Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

РОЗСАДА В РАВЛИКІВ І ПЕЛЮШКАХ – ЕКОНОМІЯ МІСЦЯ І ГРУНТУ

Кожну весну шанувальники сільського господарства захаращують свої квартири ящиками з розсадою. Вони займають підвіконня, стелажі та всі доступні горизонтальні поверхні, вимагають нескінченного поливу й часто, з допомогою дітей і домашніх тварин, опиняються на підлозі. Прихильники сучасного способу посадки насіння в равликів вирішили більшість цих проблем, але придбали натомість парочку інших

Що таке пелюшки і равлики для розсади

Равлики для розсади – це сучасний спосіб вирощування практично будь-яких рослин. Недорога конструкція, що займає мінімум місця, дозволяє вмістити на одному підвіконні всі посіви, які заполонили б квартиру, балкон і навіть котячу лежанку. Пелюшками ж називають невеликі пакунки з тканини або целофану, в які пикируется підросла розсада. Ці персональні упаковки робляться з підручних матеріалів, займають мало місця і спрощують висадку рослин на постійне місце.

Матеріали для створення равлики і пелюшки продаються в будь-якому будівельному чи господарському магазині, а створення конструкції не вимагає фізичних сил, спеціальних навичок або інструментів.
Як виростити розсаду в равлику

Хоча садівники, які практикують вирощування розсади овочів у равликів і стверджують, що це неймовірно просто, краще заздалегідь підготувати робоче місце і детально розібрати технологію.
Як підготувати насіння до проращиванию

Незалежно від того, ви вирішите випробувати новий метод або залишитеся вірними старим добрим скриньок і горщикам, насіння до проращиванию краще підготувати. Нескладний комплекс заходів дозволить відбракувати недоброякісних "кандидатів на посів", знезаразити й загартувати інших. Пам'ятайте, що насіння, що пройшли попереднє замочування, підгодівлю і дезінфекцію, дають більш дружні сходи, не схильні до витягування і хвороб.
Як і з чого зробити равлика для розсади

Для того щоб зробити равлика для розсади, вам будуть потрібні:

вільний стіл, застелений клейонкою чи газетами;
м'яка підкладка для ламінату в рулонах по півтора метра (ширина 10 см);
прозорі контейнери з невисокими бортами;
целофанові пакети;
гумки для грошей;
пінцет;
пляшка з водою;
грунт;
підготовлені насіння.

Робоче місце і все необхідне краще приготувати відразу, щоб не доводилося вставати в пошуках відсутнього і відволікатися від процесу. Якщо все зробити правильно і по інструкції, то на створення однієї равлики піде всього чверть години.

Частково розгорніть стрічку підкладки і присуньте один її край до себе.
Насипте грунт на всю ширину стрічки, приминаючи його рукою, так щоб шар вийшов не товщі 1 див.
Після того як стрічка на 15-20 см сховалася під грунтом, візьміть насіння і починайте розкладати їх на відстані 1-2 см від одного з країв (позначте цей край маркером). Між насінням залишайте кілька сантиметрів і кожне зернятко злегка вдавлюють пальцем в грунт.
Стрічку з грунтом щільно згортайте в рулон до того місця, де грунт закінчується.
Притримуючи рукою рулон, насипте ще деяку кількість грунту і повторюйте до тих пір, поки стрічка не підійде до кінця.
Готовий згорток щільно перетягніть гумкою, щоб грунт не висипався. Під гумку вставте пакетик з-під насіння, щоб завжди знати, насіння якого сорту всередині.
Рясно полийте равлика і надіньте на неї пакет для створення парникового ефекту.
Готові равлики поставте в контейнер так, щоб край, ближче до якого розташовуються насіння, опинився зверху.
При появі сходів зніміть пакет, щоб розсада не витягувалась.

Як зберігати равлики з розсадою

Розсада в равликів, як і будь-яка інша, потребує світлі і поливі. Зберігати контейнери краще на підвіконнях – вони займають небагато місця, і на одному вікні можна буде вмістити весь сезонний обсяг. Не забувайте про регулярному поливі, адже у кожної насінини тонкий шар грунту, і равлик швидко висихає.

Пікіровка розсади з равлики в пелюшки

Перевага розсади в равликів ще й у тому, що її дуже зручно пікірувати. Як тільки корінці паростків показуються в нижньому зрізі равлики, можна розгортати її і пересаджувати малюків у наступний будиночок. Якщо виросли ще не всі рослини – не біда, виберіть ті, що вже готові до пікіровці, а равлика з іншими поверніть назад.
Як зробити пелюшки для розсади

Для створення розсадних пелюшок вам не потрібно буде купувати матеріали – все необхідне у вас вже є:

контейнери;
щільні целофанові пакети або садова плівка;
гумки для грошей;
грунт;
розсада.

Створення пелюшок для розсади зажадає трохи більше часу, оскільки кожна рослина належить загорнути окремо, проте заощадить вам грунт і місце на підвіконні.

Розріжте плівку на шматки розміром з зошита.
У лівий верхній кут аркуша покладіть ложку змоченого грунту.
Покладіть росток корінням на грунт, а листочками за межі плівки.
На корені насипте ще порцію грунту.
Складіть плівку навпіл (знизу вгору) і скрутіть в рулон.
Сповитий росток скріпіть гумкою і полийте водою з розчиненими в ній добривами.
Складіть розсаду назад в контейнери і поверніть на підвіконня.

Висаджувати в такі пелюшки можна не тільки готову розсаду, але і підготовлені насіння.
Висадка розсади з пелюшки в грунт

Поширена проблема пластикових контейнерів і стаканчиків для дорослої розсади в тому, що перевалка в грунт стає складним процесом. Прилипли до стінок ємності коріння рвуться, а дістати щільну грудку землі, не пошкодивши їх, майже нереально.

Висадка розсади з пелюшки в грунт

Плівкові пелюшки розгортаються навіть легше, ніж збираються, і рослина не отримує травми. Просто зніміть гумку, розкрутіть рулон і відправляйте свого "вихованця" на постійне місце разом з наявними в пелюшках грунтом.
Головні помилки при посадці в равлика

Не всі садівники і городники задоволені результатами вирощування розсади новим способом. Але найчастіше причиною тому – їх власна неуважність. Щоб не шкодувати про загублених посівах, постарайтеся уникати найпоширеніших помилок.

Ось кілька правил, яких потрібно дотримуватись:

снимайте целлофан с улитки, как только появились первые всходы – это устранит парниковый эффект и спасет ростки от вытягивания;
не добавляйте в улитку слой туалетной бумаги – она не даст росткам питания и не удержит влагу, зато помешает нежным корешкам расти;
плотно сворачивайте и улитку, и пеленку, чтобы посадочный материал не сползал вниз;
не перепутайте верхний и нижний края улитки при установке в контейнер;
пикируйте рассаду, когда ее корешки уже показались в нижнем срезе улитки – окрепшие растения лучше переносят стресс, а значит и приживаются.

Прогрес не стоїть на місці, і в сільському господарстві щодня відбуваються нові відкриття. Деякі з них так і залишаються в лабораторіях, інші ж активно входять в наше життя. Ось і вирощування розсади з допомогою равликів і пелюшок стає все більш популярним. Ну а якщо ви не готові ризикувати всією партією весняної розсади, проведіть власне дослідження, висадивши частина насіння в равлики, а частина звичним способом, і поділіться з нами результатами.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner