Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Поетапне формування крони сливи

Пагони деяких молодих дерев злив можуть за сезон вирости в довжину до 2-х метрів, інші навпаки ледь витягуються на 20 див. Варто відзначити, що в такому випадку бічна гілка може в рази обігнати центральну і при цьому зростати повільніше, ніж розташовані поруч гілки. Крім цього, слива особливо в молодому віці, здатна сильно галузиться. Практично з усіх бічних бруньок з'являються довгі пагони. Є сорти, які пускають довгі пагони з верхівки. Отже, крони сливових дерев можуть значно відрізнятися, починаючи від кудлатих, і закінчуючи компактними.
Щоб зливу мала приглядную і зручну форму крони, найважливішим етапом її формування вважається формувальне обрізування.
Починати її правильніше відразу після посадки дерева на постійне місце. Під час формування крони важливо стежити за тим, щоб лідируюче становище залишалося біля центрального провідника, при цьому основні гілки повинні зростати в балансі. У кронах не повинно бути загущення, але і оголені гілки не кращі. Оптимальною формою крони сливового дерева вважається разрежено-ярусна. Штамб не повинен бути вище 30-40 див. Внизу варто залишити не більше 3 гілок, 2 ярус повинен складатися з 2-3 гілок, подальші яруси повинні нараховувати по 1 гілки. Щоб дерево не розламалося, варто залишати в ролі основних ті гілки, що відходять від стовбура під кутом, що не перевищує 40 градусів. Між ярусами важливо залишати відстань не менше 60 см, між гілками варто дотримувати відстань 15 см, поодинокі ж гілки правильніше розмістити на відстані 30-40 см. Для того, щоб повністю покрити основні гілки обрастающими, важливо стежити за відсутністю оголених ділянок. Для цих цілей застосовується диференційована система укорочування. Ті дерева, які мають середню й сильну пробудимость нирок, однорічні гілки варто зрізати на ¼ від їх довжини. Якщо ж пробудимость низька, тоді на 1/3, ті гілки, які мають дуже слабку пробудимость необхідно зрізати на½. Не варто забувати, що правильніше не вкорочувати ті гілки, які здатні сильно галузиться. Тут можна застосувати метод проріджування гілок або ж відгинання їх до горизонтального положення.
Також важливо сказати, що ріст і плодоношення цього дерева мають свої особливості. Перше – скоростиглість нирок. За літо не винятком є 2 хвилі зростання. Друге – нирки у сливового дерева прості, так з них можуть вирости або пагони, або квітки. У пазухах листя нирки розміщені по групах по 2-3 або поодиноко. Перший варіант передбачає наявність 1 ростової і 1-2 – квіткових нирок. Внизу сильних і довгих пагонів, переважно, розташовуються поодинокі ростові бруньки, в середині гілки часто знаходяться групові нирки. У тих місцях, де були поодинокі нирки, після плодоношення будуть залишатися рубчики, а гілка стане оголеною. У цих місцях можливий ріст пагонів. Ті місця, де були групові нирки, принесуть плоди і недовгі гілки, схожі на букетні гілочки. Якщо ж пагони ростуть слабо, бічні нирки завжди будуть поодинокими квітковими і після плодоношення вони неодмінно оголятися.
Що стосується шпорцев і букетных гілочок, то правильний догляд за ними дозволить збирати врожай до 5 років поспіль, а от поганий догляд і негативно позначаються умови через 1-2 роки призведуть до відмирання даних гілок. Отже, як стало ясно, формування крони сливи – досить трудомісткий процес. Ми наведемо поради щодо обрізки крони за роками зростання дерева.
Обрізка в перший рік
Під час посадки саджанця обрізати його не потрібно. Правильніше навесні посадити саджанець, на якому є бічні пагони, підв'язати до опори і відкласти першу обрізку до наступної весни. Початкову обрізку варто провести в березні, адже саме в цей період пробуджуються бруньки. Як тільки нирки стали прокидатися, потрібно очистити штамб від бічних гілок, висота очищеного стовбура повинна бути 45-50 см від землі. Інші гілки послужать скелетом дерева, обрізати їх потрібно тільки наполовину. Центральний провідник сливового дерева правильніше обрізати на хорошу нирку, висота може досягати 1,5 м над землею. Залишимо наше деревце до липня. В кінці липня проводиться літня обрізка дерева першого року зростання. В цей період необхідно обрізати всі гілки, які ростуть від стовбура, залишивши їм довжину не більше 20 див.
Що стосується бічних пагонів, які виросли на передчасних гілках, потрібно обрізати до 15 см на нирку, що дивиться вниз. Чіпати центральний провідник не рекомендується.
Обрізка сливи у другий рік
На другий рік росту обрізка також дуже важливою для правильного формування крони сливи. У березні, як тільки почнуть пробуджуватися нирки, необхідно обрізати центральний провідник приблизно на 2/3. Обрізати правильніше на нирку, яка знаходиться в протилежній стороні минулорічної обрізки. Такий маневр стане найкращим способом зберегти прямий зростання провідника.
Наступна літня обрізка на другому році зростання виробляється в липні. У цей період обрізанні піддаються прирости продовження гілок, їх довжина після обрізки не повинна бути більше 20 див. Крім цього до 15 см варто обрізати і бічні пагони, правильніше орієнтуватися на розташовану вниз нирку. Використовуючи товстий шпагат потрібно відігнути міцні гілки і прикріпити їх до стовбура.
Обрізка сливи в третій рік
Вже на 3-й і наступні роки обрізка сливи стає в рази простіше. Зигзагом потрібно обрізати центральний провідник до тих пір, поки він не стане 2,5 метра у висоту. Після досягнення такої висоти варто припинити подальше зростання. Зробити це можна завдяки щорічної обрізки нового приросту і зламаних, перехрещуються бічних гілок. Таким чином ви сформуєте висоту сливи.
В липні потрібно обрізати бічні пагони, залишивши їм довжину не більше 20 см, також варто обрізати і гілки перехрещуються. На даному етапі зростання варто подбати про формування верхівки сливи. Так, не шкодуючи потрібно повністю обрізати всі пагони, які ростуть в неправильному напрямку.
Дані етапи допоможуть зробити крону сливи пірамідальної форми з широким і масивною підставою. Струнка зливу боїться конкурентів
Колоноподібні сливи не потребують формуванні. Навесні видаляються лише пагони-конкуренти, які будуть тертися один об одного на вітрі і загущати крону. Найкраще вирізати їх з перекладом на зовнішню гілку. Вирізаються всі гілочки, що ростуть усередину, зламані і хворі сучки. При здоровій верхівкової нирки кожен рік розвивається тільки один пагін продовження провідника. Іноді в кроні з'являються 2-3 сильних втечі продовження.
Щоб уникнути конкуренції за поживні речовини, потрібно залишити тільки найсильніший, видаливши другий на кільце. Врахуйте, що слива відрізняється тривалим зростанням, тому, щоб стимулювати визрівання верхівкової бруньки, в середині серпня потрібно зрізати 2/3 листової пластинки у двох пар верхніх листків.

Інші статті