Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Смородина на штамбі


Пропонуємо новий спосіб вирощування кущів смородини, аґрусу та інших. Врожайність підвищується за рахунок кращої освітленості такого типу куща тобто в один стовбур, виходить стовп із суцільних ягід, просто краса!

На фото трохи інакше зроблено - у вигляді деревця, що теж цікаво, але я хочу спробувати у вигляді стовпчика, що б ягоди висіли знизу до висоти 1,5 м - 2 м. Обов'язково зроблю. До речі, можна гнати не одним стеблом , а переплести у вигляді коси кілька стебел в результаті , я так думаю, буде ще красивіше і ягід більше. Агрус спробувати виростити сам бог велів, бо ці колючки просто жесть, але агрус напевно краще сформувати у вигляді деревця. Ось типу так:

Коротше, раджу поексперементувати і поділитися з нами результатом. Всім творчих успіхів!!!

Штамбова смородина

В Європі, а в останні роки і в Росії, все частіше вирощують смородину і агрус не кущиками, а в штамбовій формі. А це, судячи з відгуків і деякого особистого досвіду, дає вагомі переваги перед традиційним вирощуванням. Вони полягають у полегшенні догляду за рослинами і збору урожаю з них, укрупнення і поліпшення якості ягід за рахунок кращої освітленості; до того ж ягідники набувають своєрідну декоративність. Домогтися такої реконструкції ягідного саду досить просто, причому можна навіть не вдаватися до трудомістким щеплень.

Деревцем можна сформувати не тільки смородину, але й аґрус

Таке диво - деревце дуже красиво виглядає на ділянці біля будинку або ж уздовж доріжок, коли вони висаджені у вигляді алеї.

Будь сорт чорної, червоної і білої смородини можна виростити у вигляді деревця.

Плюси від штамбования кущів. Гілки з ягодами не будуть примикати до землі, значить, будуть менше хворіти.

Грунт під деревцем легко обробляти, можна навіть посадити фітонцидні і відлякують шкідників рослини (часник, селера листової, коріандр, герань, чорнобривці, календула тощо), при цьому не залишиться місця для бур'янів.

Так само збирати ягоди буде значно зручніше. Така рослина легше захистити від шкідників, які зимують у ґрунті, на штамб можна надіти ловчий пояс.

Мінуси. Рослина буде високим і зимою не повністю вкриється снігом, що для деяких регіонів трохи ризиковано; при весняних зворотних заморозках і сильних холодних вітрах така смородина буде менш захищеною.

Ще важливо: смородинове деревце потребує постійного своєчасного догляду, прищипок і вирізування гілок.

А вирощування смородини у вигляді деревця починається так.

1. На початку серпня потрібно посадити товстий голий річний пагін бажаної довжини і прищипнути його верхівку.

2. На другий рік у нього виростають деякі гілочки у верхній частині, в серпні його верхівки так само потрібно прищипнути. Все листя і гілочки, з'являються нижче передбачуваної крони, потрібно відразу відщипнути так само, як і втечі від кореня.

3. На третє літо крона вже буде досить густий. Всі її розгалуження повинні бути прищипнути, всі гілки, що ростуть нижче крони і від кореня, знищені. У це третє літо деревце вже дасть невеликий урожай.

4. На четверте літо плодоношення буде більш рясним. Наш штамб оформиться, буде товстим, здоровим з глянцевим блиском. І в четверте літо прищипування пагонів проводиться так само, як і в попередні роки. З цього року в кроні вирізаються всі чорні шорсткі гілки – це старі гілки.

Треба сказати, що життя такого смородинного деревця приблизно на 3-4 роки довше, ніж у звичайного смородинного куща, тобто вона може тривати 15 - 18 років. Треба пам'ятати, що кожен рік потрібно проводити вирізання пагонів нижче штамба, від кореня і вирізування старих гілок.

Крім смородини, таке деревце можна зробити з аґрусу.

Штамбовий аґрус

Штамбовое вирощування агрусу, тобто у вигляді деревця з одним стовбуром, дуже полегшується догляд за рослиною, і зокрема полив і розпушування грунту, а також збір врожаю. При цьому ягоди стають більшими, а так як всі гілки і плоди на штамбі добре освітлюються і провітрюються, то значно знижується ризик захворювання рослини грибковими та іншими захворюваннями.

Вирощувати штамбовий аґрус можна двома основними способами: шляхом формування штамба з рослини агрусу, або щепленням агрусу на штамб (стовбур) золотистої смородини з подальшим формуванням деревця - штамбового аґрусу.

Як же правильно сформувати штамбовий агрус? Все починається з звичайної посадки кущі аґрусу на світле, сонячне місце. У перший рік біля куща може зрости до 4 гілок, порожньо ростуть, поки їх чіпати не треба тому, що кущ повинен сформувати потужну кореневу систему. Тому його потрібно підгодовувати і поливати.

На другий рік кущу дозволяємо вільно рости до збору врожаю (якщо він на другий рік у вас дає ягоди), при цьому у основи куща починають з'являтися молоді пагони заміщення. З них потрібно вибрати тільки один, самий міцний і потужний, а інші слід видалити, поки вони невеликі і зелені. Після збору врожаю необхідно відразу ж вирізати на рівні землі усі минулорічні пагони, а рости повинен тільки залишений Вами нащадок заміщення. Саме він і стане штамбиком стовбура аґрусу. При його гарній підгодівлі і поливі, стовбур цього втечі зросте до 1-1,5 м. Його необхідно підв'язати до надійної опори (кілочка, арматере тощо).

На наступний рік на цьому втечу сформується урожай великих ягід, тому нехай цей стовбур зростає вільно до збору врожаю. Протягом сезону всю кореневу поросль потрібно видаляти, а на основному стеблі-штамбі після збирання врожаю всі бічні гілочки можна вкоротити, залишити тільки по 1 бруньці, з яких до осені розвинуться бічні пагони. Хоча можна вкоротити бічні гілки тільки восени, залишивши на них по 5-6 бруньок.

На 3-4 рік у агрусу формується потужна коренева система, тому з весни залишається 1-2 нащадка заміщення для заміни старого основного стовбура, який після збору врожаю весь вирізається до підстави. Надалі так робити щорічно. А якщо у вас потужний кущ аґрусу з хорошою кореневою системою, то його можна формувати з 2 і навіть 3 стовбурами. Догляд зводиться до вирізання біля основи стовбура всіх загущающих гілок, та догляду за виросли з весни 1-2-3 нащадками заміщення, у той час як всі інші зелені пагони потрібно постійно видаляти. Всі старі гілки після збору врожаю потрібно вирізати до підстави. Обов'язкові підживлення і поливання куща, а також розпушування і мульчування грунту...

Для формування штамба агрусу на золотистої смородини необхідно агрус прищепити на 1-2-річні пагони золотиской смородини. Це можна зробити копуліруванням сідлом або в кінці літа, коли на молодому втечу золотистої смородини, подвязанному до опори (колу) для додання прямолінійного вертикального росту, прищеплюється аґрус. Агрус прищеплюється на висоті від 40 до 100 і більше см, в залежності від потужності підщепи (смородини). В якості живців підщепи використовуються зрілі однорічні пагони, з яких видаляються листя майже повністю: на кожному черешку залишається тільки частина листової пластини. Обв'язку з щепленого підщепи видаляють тільки восени...

Навесні наступного року зрізують зайву частину підщепи над прижившимся черешком агрусу-прищепи. Поросль золотистої смородини на штамбі вся видаляється, а на аґрусі залишають 3-5 пагонів для формування крони штамба. Якщо прищепленої держак утворив один або два пагони, то в червні виробляють їх прищіпку для розвитку крони...
 
Інші статті