Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Цибулю-сіянку Стурон

Сорт цибулі Стурон відрізняється великими головками, маса яких може досягати при належному поливі і підживлення 180-210 р. Зрілі, сформовані цибулини мають довгасту, эллипсовидную форму. Зверху вони вкриті кількома шарами сухою, щільною луски характерного золотистого кольору з поздовжніми світло-коричневими смугами. Внутрішні луски щільні і соковиті, білого кольору з ледь помітним зеленуватим відтінком.
Цибулю-сіянку Стурон має яскраво-виражений запах і островато–гіркий, пікантний смак. Його використовують як при консервації, так і в обробленому і свіжому вигляді.

Хоча Стурон – цибулю-сіянку, він відноситься до среднераннему сорту. Технічної стиглості головки досягають через 103-115 днів після появи перших сходів. В умовах північної і помірного кліматичних зон він добре культивується. Саме ця особливість Стурона робить його настільки популярним серед фермерських господарств Росії, Білорусі та України. Для нього характерна стабільна і висока врожайність при порівняно низьких вимогах при вирощуванні. Можна зібрати з одного га більше 29-36 тонн цибулі.

Цибулю-сіянку Стурон віддає перевагу рихлим, родючі ґрунти. Саме на такій ділянці, при дворічному способі культивації, досягається максимальний урожай і розмір головок. Крім того, Стурон має високу для цієї культури ринкову вартість. Плоди відрізняються гарною лежкістю, термін його зберігання може досягати 7-9 місяців. Має високу стійкість до багатьох поширених грибних захворювань і паразитам, що значно скорочує кількість отрутохімікатів при його вирощуванні. Більш детальний опис цибулі можна знайти в спеціальних довідниках овочівництва.

Особливості агротехніки

Вирощується Стурон як дворічна, так і як однорічна культура. Однак слід враховувати, що великі головки можна отримати тільки при дворічному культивуванні. Для отримання зеленого листя, особливо в не сезонне зимовий час, проводиться подзимняя висадка цибулі або він вирощується в умовах нескладної теплиці і навіть в кімнаті на підвіконні, у спеціальному горщику або кашпо.

Щоб отримати цибулю-сіянку Стурон, высевку насіння виробляють у найбільш можливі ранні терміни — перші тижні квітня.
Як правило, цибулини формуються дрібного і порівняно однакового розміру. Для отримання великих екземплярів на посадку відбираються сухі, неушкоджені цибулинки, переважно 1,5-2,5 см в діаметрі. Рясно удобрені органічними добривами підготовлені грядки цибулини зашпаровують на глибину 2-3,5 см, з таким розрахунком, щоб над плічками головок було не більше 1,5-1,9 см грунту. Відстань між рядами залишають 20-25 см і не менше 9-13 см між цибулинами. При озимой посадке лука посадочный материал высаживают не позже конца сентября – начала октября, когда до наступления холодной погоды остается 25-30 дней. Этого времени достаточно, чтобы луковки образовали корешки, не успев дать стрелок.

Для полноценного и интенсивного наращивания листвы, формирования и развития крупных головок данный сорт требует достаточно частого и обильного полива. Особенно ценен полив в весенний период. До июня проводят 3-4 полива, расход воды – 12-15 л на каждый кв. м. 

При появі молоденьких пір'я проводять добриво посіву курячим настоєм або коров'яком та сечовиною. Так як цибуля схильна накопичувати нітрати, слід намагатися уникати азотовмісних компонентів. Також необхідно регулярне, неглибоке розпушування верхніх шарів ґрунту і прополка, своєчасне видалення смітної рослинності. Урожай збирають в останніх числах серпня, коли шийка рослини підсохла і листя полягли.
 
Інші статті