Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Олеандр звичайний (Nerium oleander)


Вічнозелений красивоквітнучі чагарник з видовженими як у верби, до 15 см завдовжки, листками на коротких черешках і зібраними в густу кисть запашними або без запаху рожевими, білими, жовтими або червоними квітками. Існує більше 40 видів з простими, махровими і навіть потрійними квітками. Цікава садова форма з махровими квітками рожевого забарвлення. Цвіте олеандр всю весну і літо. Олеандр звичайний при покупці може виглядати компактним кущиком, але майте на увазі, що він розростеться і може досягти 1,5-2 м у висоту. Термін життя - більше 15 років.

Догляд: Для олеандра потрібна велика кімната або оранжерея. Світлолюбний, майже не страждає від прямого сонця.

Оптимальна температура для зимівлі 8-15°C (взимку горщик або діжку треба перенести в прохолодне світле приміщення). Влітку йому необхідний відпочинок в саду на свіжому повітрі в добре освітленому сонячному місці. Восени відцвілі пагони обрізають.

Влітку потребує рясному поливі м'якою водою, у жаркі дні ємність з олеандром ставлять у піддонник з водою і стежать, щоб у ньому завжди була вода. Взимку полив скорочують тим сильніше, чим нижче температура повітря, необхідно стежити, щоб не закисав земля і не загнили коріння. Рекомендується обприскування під час росту і цвітіння при температурі вище 15°C.

Пишність цвітіння олеандра залежить від його обрізки. У деяких любителів олеандр не цвіте. Причиною цього є в основному відсутність або слабка обрізка, недостатня освітленість, нестача харчування і, особливо, вологи. Для гарного цвітіння олеандр потребує обрізання, яку проводять після цвітіння, вкорочуючи гілки наполовину або навіть більше - квітки утворюються на кінцях однорічних пагонів, добре відростаючих після короткої обрізки. Обрізані гілки можна використовувати на живці, які добре вкорінюються.

Всі частини рослини отруйні! Тварини і птахи, які поїли листя олеандра, гинуть. Комахи, залучені ароматом квітів, вмирають. При обрізанні треба оберігати очі, губи, щоб на них не потрапив сік олеандра. Після догляду за рослинами слід вимити руки милом. Сидіти довго поблизу квітучого олеандра або ночувати в приміщенні, де він цвіте, не можна: можна отруїтися запахом його квіток. Про все це необхідно попереджати дітей.

Субстрат: Суміш городньої землі, торфу й крупного піску або поживна перегнійна, дернова, листова земля і крупний пісок (3:4:2:1). Під час росту і цвітіння вносять розчинені у воді для обприскування мінеральні добрива. На балконі для підгодівлі можна використовувати коров'ячий гній, розведений з водою (1:10).

Пересадка по необхідності навесні, до цвітіння. Молоді рослини потребують щорічної пересадки. Більш дорослі екземпляри рослин пересаджують через 2-3 роки. При пересадці дорослих рослин для кращого цвітіння можна трохи зменшити земляний ком, порізи коренів присипають вугільним порошком. У старих екземплярів слід видаляти зайві пагони, залишаючи 3-4.

Розмноження: Насінням в березні-квітні. Садять в легкий торф'яної перегній; в злегка ущільненої грунті тонкою паличкою роблять ямки глибиною 2 см і опускають в кожну по одному насіння. Обережно поливають і поміщають горщик в пакет або під скло, накриваючи зверху папером, містять при температурі 18-20°C. Сходи з'являються через 7-10 днів, з горщика знімають папір, а трохи згодом і пакет (скло). Пікіровка - після появи двох справжніх листків. Цвітіння рослин, вирощених з насіння, настає через рік.

Стебловими живцями весною, влітку і на початку осені, поміщаючи їх у вологий пісок на сонячних вікнах. Дуже добре живці утворюють корені й у воді. Їх можна опускати в пляшки з водою, заліпивши горлечко пластиліном чи заткнувши ватою. Щоб вода не загнивала, в пляшечки чи баночки попередньо кидають шматочки деревного кута. Коріння на черешках з'являються приблизно через місяць. Після цього рослини розсаджують окремо в горщики і розміщують в теплому місці.

Для размножения можно использовать также воздушные отводки во влажном песке или в стеклянной трубке, в которую наливают воду. Нижний конец трубки плотно закрывают пробкой из двух половинок, в которой зажимают ветку олеандра. Ветку намазывают воском, чтобы возле нее через пробку не вытекала из трубки вода. Для образования корней на ветке делают два круговых надреза и снимают кольцо коры шириной в 2-3 мм. После образования корешков отводки отрезают от маточного растения и пересаживают в горшочки для укоренения.

Шкідники і хвороби: Листя і стебла олеандра часто уражаються щитівкою, яку необхідно своєчасно знищувати. Найкращий засіб проти цього шкідника - обмивання через 6-7 днів розчином мила (4 г мила на 1 л води) з міцним тютюновим відваром. При обмиванні личинки ретельно зчищають зубною щіткою з гілок і листя, потім листя обмивають чистою водою.

Грибок і червці провокують появу черні (схожа на сажу).
 
Інші статті