Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Квітка чарівної краси

Люблю гладіолуси з дитинства: більш урочистого і одночасно парадного рослини серед квітів навряд чи знайдеш. Пишність і граціозність гладіолусів не залишить байдужим жодного, навіть самого примхливого естета. Цвісти гладіолуси починають у другій половині літа.

Краса і витонченість цих чудових квітів, а також тривалість зберігання в зрізаному вигляді, давно вже заслужено оцінені флористами всього світу. Вражає і багатюща гамма забарвлення: від самих ніжних тонів до яскравих, від однотонних до багатобарвних, від гладких пелюсток до гофрованих.

Виростити це диво не так вже складно, якщо мати трішки знань, найменший досвід і щиру любов до цим чудовим творінням природи.

ЦИБУЛИНИ САДЖУ В КВІТНІ

Посадку гладіолусів починаю вже з квітня. Гладіолус – рослина розумне, він не буде гнати зелень до тих пір, поки не розвине кореневу систему.

Перед посадкою очищаю цибулини від лушпиння і замочую на ніч в розчині мікроелементів (по інструкції). З ранку сумнівні клубнелуковицы обеззараживаю в препараті Максим. Потім промиваю, підсушую на газеті і в той же день висаджую на окрему грядку з глибиною закладення приблизно в 10 див. Якщо в пріоритеті розмноження сорту, то саджу цибулину глибше.

У природі гладіолуси ростуть у долинах річок, вологих луках і на сухих сонячних схилах пагорбів, тому і на своїй ділянці я намагаюся відводити їм місце, добре зволожене, сонячне та захищене від вітру. Підбираю ретельно і сусідів – не всяке сусідство ними вітається. Особливо це відноситься до тюльпанам і айстрам.

ПІДГОТОВКА ГРУНТУ

Що ще не люблять гладіолуси, так це посаджені поблизу хрестоцвіті культури і внесення в грунт свіжого гною. Грунт для гладіолусів краще готувати з осені. Вона повинна бути сипка та вологоємна: перегній з піском, деревною золою і суперфосфатом. Навесні засинаю грунт золою, щоб швидше розтанув сніг. Саджу гладіолуси грядками, або створюю з гладіолусів барвистий міксбордер в комбінації з нижерастущими квітами. Якщо посадити не по одній цибулині різних сортів, а по 8-10 одного кольору або наближеної забарвлення, то можна створити квітуче барвистий «букет». В останні роки стала садити біля паркану – не потрібно заздалегідь ставити кілки, які часто псують всю красу цвітіння. Підв'язка квітконосів яскравою стрічкою до сітки-рабиці виглядає більш естетично.

Посадочне місце краще кожен рік міняти. Кращими попередниками для гладіолусів є суниці, цибуля, томати, баштанні, бобові; з квітів – цинія, жоржини і тагетес. Якщо такої можливості немає, то на глибину залягання коріння (приблизно 20 см) землю необхідно вийняти, замінити здоровим грунтом і пролити гарячим розчином Фітоспорину. Якщо цього не зробити, то посаджені на старе місце цибулини при зберіганні можуть захворіти, покритися пліснявою, ранками, чорною гниллю. А це загрожує втратою всієї зібраної колекції.

Якщо в колекції різні за розміром цибулини і цвісти вони будуть в різний час.

РОЗМНОЖЕННЯ СОРТУ

Щорічно на удобрені грядки висаджую дитинку – це самий надійний матеріал для одержання здорових квітучих цибулин. При бажанні за один сезон можна виростити пристойну колекцію. Всі види гладіолусів пристосовані до вільного запиленню і добре утворюють насіння. Особливо це можливо у південних областях. У північних областях успішне дозрівання до настання холодів можливо тільки у ранніх і середніх сортів, які рано цвітуть. Збирайте тільки жовті насіннєві коробочки і не розкривайте їх до весни.

ДОБРИВО І ПОЛИВ

У червні підживлюю своїх вихованців сечовиною і сульфатом калію (по 30 г кожного на відро води) і проливаю рослини розчином, що містять борну кислоту (2 г на відро води). У профілактичних цілях можна обприскувати розчином питної соди (1 ст. ложка на 1 л води) або настоєм часнику (100 г подрібненої сировини на відро води). Майте на увазі, що гладіолуси краще недогодувати, чим перегодувати.

Щоб відлякати злих ворогів гладіолусів – трипсів, після появи четвертого аркуша проводжу обприскування стебел інсектицидами типу Інтавір, Фуфанон та ін. Щоб бути впевненою в позитивному результаті, кожні два тижні використовую різні препарати.

Полив – окрема стаття. Воду гладіолуси люблять. В період бутонізації і цвітіння поливаю гладіолуси часто і рясно – пересушування ґрунту в цей період абсолютно неприпустимо, так і коріння гладіолусів залягають глибоко, поверхневий полив користі не принесе, хіба що бур'янів більше стане. Після підсихання верхнього шару грунту під кожним гладиолусом проводжу акуратне розпушування, приблизно 1 раз в 10 днів.

ЗБЕРІГАННЯ ЦИБУЛИН

Осенью выкопанные луковицы хорошенько просушиваю. Потом стебли срезаю, оставляя пенечки высотой 1 см. Старую клубнелуковицу удаляю. Затем промываю луковицы водой, раскладываю их по сортам в капроновые мешочки и погружаю для дезинфекции в раствор Интавира. После обработки снова промываю в проточной воде и на полтора месяца раскладываю на просушку. Храню дома в бумажных пакетах в холодильнике в отделении для овощей. 

Час від часу дістаю бульбоцибулини і оглядаю їх. Якщо виявляю підгнилі або з ознаками захворювання, то по можливості обробляю з'явилися плями зеленкою, загортаю кожну сумнівну цибулину в папір і кладу окремо від здорових примірників.
Інші статті