Кошик
494 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

КОЛИ І ЧИМ ВКРИВАТИ ДЕРЕВА І ЧАГАРНИКИ


Багато дерева і чагарники дуже теплолюбні, щоб без втрат переносити суворі зими середньої смуги Росії. Особливо сильно пошкоджуються деякі групи троянд, молоді хвойні рослини (туї, ялівці), а також декоративні культури родом з більш теплих регіонів. Тому їм потрібно таке укриття, яке і від морозів захистить, і не дасть подопреть втеч і коренів під час відлиги.

Утеплення за допомогою органіки

Утеплювати рослини починають, коли нічні температури стабільно опускаються нижче 0 º с, тобто приблизно в листопаді. Раніше цього робити не рекомендується, оскільки короткочасні морози тільки загартують рослини і дозволять їм звикнути до зимових умов.

У першу чергу потрібно подбати про коріння, так що до листопада теплолюбні багаторічні рослини рекомендується утеплювати органікою. Якщо промерзне верхній родючий шар грунту, то корені можуть загинути. Уникнути цього можна, якщо заздалегідь замульчувати грунт. Мульчування проводять у вересні, коли вже зібрано весь урожай, а рослини починають переходити в режим спокою.

Грунт при необхідності перекопують, а потім вкривають шаром сіна, соломи або перепрілих тирси. Шар мульчі захищає землю від пересихання і підмерзання, а навесні він стає додатковим добривом для майбутніх посадок.

Добре утеплює рослини перегній. У нього непогана теплоізоляція, і він відмінно удобрює грунт. Правда, він повільно відтає навесні, і в ньому можуть міститися насіння бур'янів, тому його потрібно вчасно прибрати.

В якості мульчі можна використовувати і листя, але тільки якщо вона суха.

Мокрі листя утворюють щільну кірку, під якою активно розвиваються бактерії.

Також рекомендується проводити підгортання, тобто створення насипу біля коренів і стебел рослин. Такий штучний бар'єр уповільнює промерзання грунту і захищає рослини від талих вод.

Якщо коріння захищає органіка, то для наземної частини найкраще утеплення – це сніг. У сніжні зими він надійно загортає рослини, в малосніжні бажано нагортати сніг самостійно. Тільки акуратно, щоб не поламати тендітні гілочки.

Утеплення за допомогою нетканих матеріалів

Деяких теплолюбних рослин потрібні додаткові укриття на зиму. Для цієї мети використовують неткані матеріали, які виробляють з поліпропіленових волокон. Вони легкі, м'які, екологічно чисті, не травмують рослини, добре захищають від морозів та опадів, а також від пошкоджень, викликаних сонцем.

Нетканые материалы выпускаются под названиями «Агрил», «Агроспан», «Агротекс», «Лутрасил», «Люмитекс», «Спанбонд» и др. Они бывают разной плотности:

• Агроволокно с низкой плотностью (14–17 г/кв. м) применяют для укрытия растений от легких заморозков. Оно отлично подходит для временных летних похолоданий. 
• Материал со средней плотностью (28–42 г/кв. м) хорошо подходит для каркасов, поэтому им укрывают теплицы, парники и каркасные туннели. 
• Плотное волокно (50–60 г/кв. м) используют в основном как укрытие на зиму.
Наземную часть растений укрывают только белым полотном, так как оно хорошо пропускает свет.

Стоит помнить, что и у укрывных нетканых материалов есть свои недостатки. Самый главный – они хорошо пропускают тепло, но не выпускают его обратно, из-за чего растения могут страдать от перегрева при потеплении. А во время 

резких перепадов температуры весной чехол нередко обрастает слоем льда. Поэтому, к примеру, у хвойных растений укрывают только верхнюю часть кроны дерева, чтобы защитить от солнечных ожогов. У плодовых деревьев и кустарников часто прикрывают только землю вокруг ствола.
http://свежаяягода.com.ua/
Інші статті