Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Розведення риби у штучних водоймах як бізнес


Кожен чоловік, який любить риболовлю, мріється зайнятися розведенням риби на професійному рівні.
Така справа вимагає точних розрахунків і значних фінансових вкладень, але задоволення, яке можна отримати від цього процесу, того коштує.
Про те, як організувати бізнес на розведенні риби в штучних водоймах, піде мова в цій статті.

Вибір ділянки під водойма
Організувати розведення риби в домашніх умовах як бізнес можна не тільки в сільській місцевості, але й у великих містах, якщо ви маєте власну земельну ділянку, на якому можна облаштувати штучний водойму.
Глибина ставка повинна становити не менше 1,5 метра. Бажано, щоб на його дні не було домішок мулу або торфу.
Крім того, подбайте про те, щоб у водоймі була рослинність. Перед створенням штучного водоймища для розведення риби потрібно все ретельно спланувати і виконати необхідні розрахунки. Якщо ви плануєте серйозно займатися таким бізнесом, потрібно зробити такий ставок, який буде підходити, як для вирощування риби, так і для відбору ікри з подальшою інкубацією молодняку.

Основні етапи будівництва:
В першу чергу потрібно викопати яму під ставок. Така справа забере у вас багато часу і сил.
Копати вглиб потрібно до тих пір, поки не з'являться глинисті породи, тобто не менше 1м Довжина і ширина водойми, а також його форма залежить від ваших особистих переваг і побажань;
Наступний етап – підготовка дна.
Його потрібно ретельно утрамбувати і залити цементним розчином. Щоб збільшити термін експлуатації, покрийте додатково дно поліетиленовою плівкою; Зовнішнє облаштування. Уздовж берега потрібно висадити водолюбні дерева і чагарники – рогозу, вербу, очерет тощо. Вони будуть служити для риби надійним захистом від негативних зовнішніх впливів.
Крім того, такі насадження будуть чудово вписуватися в екстер'єр водойми. Якщо ви плануєте, крім риби розводити ще й раків, на дно ставка, потрібно помістити розбитий глиняний посуд. Вона буде захищати раків в період линьки від риби. Це дуже важливий момент, який не можна упускати з уваги;

Заповнення водойми водою.
Цей процес можна здійснити природним або штучним способом. Деякі підприємці використовують суміщений варіант. Перед тим як заповнити ставок водою, потрібно переконатися в її якості. Необхідні аналізи можна зробити санітарно-епідеміологічної лабораторії. Для штучної подачі води знадобитися спеціальне обладнання – дренажна система, підключена до насосів. Якщо ви не знаєте, як зробити штучний водойму для розведення риби правильно, порадьтеся з досвідченими бізнесменами, які давно займаються такою справою.
Розглянемо кілька простих правил, які слід врахувати при будівництві ставків:
Догляд за великими водоймами обходиться дуже дорого, тому в перший час краще обмежитися ставками маленькими розмірів. Оптимальний варіант – це 30-50 кв. метрів; Зверніть увагу на те, щоб частину водойми перебувала в тіні.
Щоб ставок не затопило під час весняного паводку, не варто будувати його в низині; Рельєф дна повинен бути складним, з глибоководними ділянками, мілководдям, уступами різного розміру і порогами;
Якщо ви плануєте розводити різні види риб, знадобитися різноманітний грунт.
Щоб детальніше розібратися в цьому питанні, можна подивитися в інтернеті відео розведення риб у штучному водоймищі.

Реєстрація бізнесу
Перед тим як відкрити свій бізнес з нуля по розведенню риби, необхідно оформити всі необхідні дозволи. В цілому на легалізацію такого бізнесу може піти цілий рік. Для того щоб продавати готову продукцію, доведеться зареєструвати приватного підприємця. Перед тим як запустити у водойму рыбопосадочный матеріал, потрібно отримати науково-біологічне обґрунтування.
Такий документ видають спеціальні компанії після проведення глибокого аналізу води. Оформлення дозвільних документів – це обов'язковий етап в організації рибальського бізнесу. Відсутність необхідних дозволів може спричинити за собою величезні штрафи з боку контролюючих органів.
Якщо ви хочете взяти в оренду природний водойму, потрібно написати заяву і подати його в органи місцевої влади. Перед тим як підписати угоду, уважно перечитайте всі його пункти, оскільки він може містити безліч підводних каменів. Якщо ви ніколи не стикалися з такою справою, зверніться за допомогою до фахівців, які забезпечать вам професійний юридичний супровід.

Яку рибу розводити?
Якщо вас приваблює бізнес ідея розведення риби, серед різноманітних видів, потрібно вибрати такий, який швидко набирає вагу, стійкий до різних захворювань і користується великим попитом на ринку.
Фахівці рекомендують новачкам починати цей вигідний бізнес в 2016 році з форелі чи коропа.
Це найбільш затребувані види риби, які добре розвиваються і користуються серед вітчизняних споживачів стабільним попитом. Якщо говорити про розведення коропа, він дуже швидко адаптується до будь-яких умов, стійкий до захворювань і невибагливий до корму. Незважаючи на те, що така риба коштує недорого, якщо вирощувати її у великих обсягах, що можна отримувати непоганий дохід.
Що стосується форелі, бізнес план по її розведення більш складний і трудомісткий.
Новачкам, які хочуть відкрити бізнес на селі з нуля з розведення форелі потрібно заручитися підтримкою кваліфікованих фахівців.
Відмінні смакові якості, великий попит і високі ціни на продукцію з лишком компенсують всі труднощі, якими супроводжується цей процес. Багато рибні господарства роблять упор на розведення товстолобиків. Цю рибу можна вирощувати разом з білим амуром і коропом.
Товстолобик швидко зростає. Доросла особина може набирати вагу до 30 кг. Ще один всіма забутий вид риби – це лінь. Він відрізняється відмінними смаковими якостями і прекрасно уживається з карасями і коропами. М'ясо лина дуже ніжне, злегка жирна і солодкувате на смак.
Таку рибу можна розводити в зарослих природних водоймах, оскільки вона невибаглива до умов утримання.

Обладнання
Якщо ви хочете організувати розведення риби як бізнес, знадобитися спеціальне обладнання

Гравітаційний фільтр використовують для фільтрації води.
Це навісний пристрій обійдеться вам приблизно в 5 тис. карбованців; Компресор знадобиться для того, щоб насичувати воду киснем; Ультрафіолетовий стерилізатор запобігає цвітіння води в ставку;
Інше обладнання вибирають в залежності від того, які види риби ви будете розводити.
Додаткову інформацію про те, як організувати розведення риби у ставках як бізнес і яке обладнання для цього повинна використовуватися, ви можете отримати на спеціальних навчальних курсах або семінарах по рибництву. Особливості догляду та годування
Складаючи бізнес-план по розведенню риби в ставку, потрібно врахувати харчові потреби кожного виду і їх біологічні особливості. Ефективність харчування багато в чому залежить від умов навколишнього середовища. Якщо ви хочете прискорити зростання мальків, зробіть упор на корми, багаті білками.
Щоб риба показувала хороший приріст маси, потрібно повністю задовольняти її енергетичні потреби. Калорійність корму не повинна бути нижче 4500 ккал. Крім того, мальки відчувають велику потребу в амінокислотах. Якщо риба не буде отримувати їх з кормом у достатній кількості, у неї пропаде апетит і, відповідно, знизяться темпи зростання.
Дефіцит амінокислот в організмі може призвести до виникнення різних хвороб.
Якщо вас зацікавило це перспективний напрям малого бізнесу в 2016 році, обов'язково врахуйте ці важливі моменти. Корм для риби має містити жири, як рослинного, так і тваринного походження. Вони потрібні для того, щоб мальки нормально розвивалися і додавали вагу. Недолік жирів призводить до захворювань печінки і розладу деяких фізіологічних функцій. До складу корму для риб, обов'язково повинна входити клітковина. Для форелі і лососевих її зміст повинен становити 20%, а ось для сома або карпов не менше 40%. Не варто також забувати про різних ферментних препаратах і преміксів. Для годівлі молодняку, досвідчені фермери часто використовують нежирне сухе молоко або сухий обрат. Щоб отримати більше інформації про кормах і їх складі, подивіться в інтернеті відео розведення риби як бізнес.

Финансовые расчеты 
Закупочная цена мальков карпа составляет 70–120 рублей за 1 кг с учетом, что каждая рыбка весит 35–40 г. 
В искусственный водоем, площадью 5 га нужно запустить не менее 40–45 кг мальков. 
Через 3 года вы получите 4,7–5,5 тыс. штук взрослых карпов весом около 2 кг. 
Если продать их оптом даже по 100 рублей за 1 кг, получится около 940 тыс. рублей прибыли. Рыбопосадочный материал форели стоит дороже, около 400–450 рублей за 1 кг. 
Масса мальков составляет 10–50 г. Крупный посадочный материал можно купить дешевле, поскольку из него вырастает меньше взрослых особей. 
Слід врахувати, що під час виробничого циклу може загинути до 10% риби. Решту форель при досягненні ваги в 1 кг можна продати по 300-400 рублів.
Для того щоб зайнятися розведенням риби в штучних водоймах вам знадобиться для старту 250-400 тис. рублів. Першу прибуток ви отримаєте тільки через 2,5–3 роки. Це і є самий головний недолік рибництва як бізнесу.
http://свежаяягода.com.ua/
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner