Кошик
503 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Догляд за ремонтантною малиною. Основні правила

Висока врожайність будь плодово-ягідної культури залежить не тільки від сортових якостей рослини, але і від дотримання технології вирощування, всі етапи якої повинні здійснюватися грамотно і в належні терміни. Ремонтантна малина – не виняток, їй теж потрібні багато агротехнічні операції. Малину потрібно рихлити і прополювати, мульчувати грунт і удобрювати її, не обійтися без поливу, боротьби з шкідниками і хворобами, правильної обрізки пагонів.

✔ Мульчування: яка від нього користь.
Позитивний результат від мульчування є в будь-який час року. Взимку мульча служить укриттям для кореневої системи рослин, оберігаючи її від вимерзання. Влітку її завдання набагато ширше: завдяки мульчі температура в грунті стає більш рівномірним, що виключає її перегрів, також вона перешкоджає занадто швидкому випаровуванню вологи. У таких сприятливих умовах пагони ростуть активно і потужно, сповільнюється або припиняється ріст бур'янів, грунт стає більш родючим.

Для мульчування використовують органічні матеріали: компост, тирсу, сіно, стебла рослин та іншу органіку, можна застосовувати і склади синтетичного походження. Оптимальний шар вже осілого мульчі повинен бути не менше 5 см, тільки тоді бур'яни не зможуть пробитися через неї. Для органічної мульчі важливо, щоб в ній не попалися насіння смітних трав.

Важливо знати, що якщо замульчувати грунт восени, то з настанням весни ці ділянки будуть прогріватися гірше, ніж відкриті і терміни дозрівання малини зрушаться на більш пізній час, тому краще займатися мульчуванням навесні, а в кінці сезону її заорювати, оновлюючи, таким чином, мульчу кожен рік.

✔ Своєчасне розпушування – запорука успішного росту рослин.
Такого агротехническому прийому, як розпушування, приділяється особлива увага, адже регулярна прополка і розпушування грунту не тільки знищують бур'яни, але і забезпечують повітрям кореневу систему, сприяють більш тривалому збереженню вологи у ґрунті і розвитку корисних для рослин мікроорганізмів.

Весной первое рыхление проводится как можно раньше: в рядах на глубину 5-8 см, в междурядьях на 10-15 см. Эту операцию нужно завершить до момента распускания почек. Затем рыхлят землю 4-6 раз за сезон при появлении сорняков или почвенной корки. Последняя обработка проводится поздней осенью, когда рост малины уже заканчивается. Пласты земли при этом переворачивают, чтобы «наземные» вредители погибли, попав вглубь почвы, а «подземные» замерзли на поверхности. Не рыхлят только замульчированные участки.

✔ Равномерный полив – гарантия высокого урожая.
Щедрую отдачу от ремонтантной малины можно получить только при ее достаточном обеспечении влагой. Полив нужен обильный, на глубину 30-40 см, чтобы корневая система хорошо напиталась водой. Четкого графика полива не существует – при жаркой сухой погоде он требуется чаще, в дождливые дни прекращается совсем. 

Особое значение придается поливу перед цветением, во время роста и при созревании ягод. В период сбора урожая малину поливают сразу после снятия ягод с куста; делается это для того, чтобы почва успела просохнуть к следующему визиту сборщиков. 

Но и заливать растение сверх меры водой опасно – такой полив навредит больше, чем засуха: к корням начинает поступать гораздо меньше воздуха, вдобавок, происходит переохлаждение почвы, так как солнечное тепло направляется на усиленное испарение влаги из земли, а не на ее прогревание. 

Весной такое снижение почвенных температур неблагоприятно сказывается на росте растений, замедляя его. Самый удобный вид полива – капельный, так как подача воды строго дозирована и поступает она сразу к корневой системе. 

Одночасно з поливом можна вносити і добрива. При такому способі поливу вода витрачається дуже економно. Знизити потребу в зволоженні допомагає мульчування, в цьому випадку поливи скорочуються в 3-4 рази.http://свежаяягода.com.ua/
 
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner