Кошик
500 відгуків
Минимальный заказ на саженцы в корзине и по тел =200 грн  

Перевірено практикою. Як отримати небувалий урожай капусти


Не всім вдається виростити капусту на ділянці. Зазнавши невдачі, відмовляються садівники ростити цю чудову культуру.

Довгий час я ростив капусту як все — розсадою.

Так аж надто копіткою справою виявилося у міській квартирі виростити розсаду: жарко, сухо, світла не вистачає, то поляжуть сіянці, то витягуються, то «чорна ніжка» підкосить. Одне слово: маята.

Вирішив я тоді розсаду капусти в саду вирощувати. У теплиці поставив ящик із заздалегідь приготовленою землею, посіяв насіння і вкрив покривним матеріалом. Розсада стала виходити на подив кріпенькій в порівнянні з міськими задохликами. Начебто можна і заспокоїтися, та вже дуже хотілося спростити цей процес ще більше. І тут на очі потрапила стаття про вирощування капусти прямим посівом в грунт. Я той спосіб допрацював.

І вже кілька років капуста у мене росте без розсади.

Хороші попередники для капусти — цибуля, злаки, бобові. Враховуючи це, став відразу після збирання цибулі засівати грядку сумішшю вівса і вікі (гороху) з невеликим додаванням люпину. Під зиму додатково мульчировал грядку і переховував покривним матеріалом. Це дозволяє не так сильно промерзати грунту на грядці, а навесні раніше прогріватися.

Навесні, зазвичай це друга половина квітня, сгребаю сніг з грядки, якщо він ще є, знімаю укривний матеріал, вигрібаю мульчу в бік. Роблю лунки на глибину 7-10 см і діаметром за розмірами пластикових прозорих пляшок, вставляю половинки пляшок в лунки і знову повертаю укривний матеріал на місце. Добре б зверху ще вкрити плівкою. Зазвичай до кінця квітня грунт на грядці прогрівається настільки, що можна приступати до посіву насіння. Але враховуйте умови вашої місцевості, строки посіву можуть зміщуватися в ту або іншу сторону!

Насіння сію на дно лунок, попередньо вийнявши половинки пляшок, по 2-3 насінини (на всякий випадок), присипаю сумішшю землі і біогумусу, попередньо протоку дно лунки розчином НВ-101. В лунку знову вставляю половинку пляшки, якщо використовується нижня частина, то в ній треба зробити отвори, щоб сходи не задихнулися. Зверху на першу одягається друга половинка пляшки більшого діаметра з отворами.

Виходить свого роду міні-тепличка. Зверху грядка вкривається двома шарами укривного матеріалу щільністю 40-60. Залишається тільки дочекатися сходів, якщо зійшли все насіння, залишаємо один найміцніший росток, інші видаляємо. У міру росту рослини підсипаємо землі, поки не заповниться весь лунка. Якщо вночі температура не опускається нижче 0°, можна зняти верхню половинку пляшок, а потім нижню, але укривний матеріал не знімаємо.

Щоб грядка не пустувала (поки капуста невелика), засійте її скоростиглими культурами (редис, салат, бораго). У мене добре зарекомендувало себе таке поєднання: в середині грядки кріп, а між рослинами капусти кущова квасоля. До того часу як капуста займе всю грядку, вони будуть вже прибрані.

Можу запропонувати ще один спосіб, який є варіантом першого. Відмінність лише в тому, що насіння висіваються в торф'яні таблетки, лише потім пересідають в грунт, а в іншому, все, як у першому варіанті.

Що ж ми отримуємо, вирощуючи капусту таким способом?

Минаючи стадію розсади, де пошкоджується коренева система (при пікіровці і висадці в грунт), рослина капусти нарощує потужний стрижневий корінь, який знайде воду на великій глибині.

Відпадає потреба в частих поливах. Потрапивши одразу на місце капуста адаптується до умов подальшого свого місця проживання. В результаті виростає рослина, не піддається захворювань і нападкам шкідників. Подальший догляд полягає в мульчуванні, поливі трав'яними настоями з препаратами «Сяйво» в першій половині літа.

І ще одна хитрість. Весь сезон моя капуста знаходиться під покривним матеріалом щільністю 30, що дозволяє створити оптимальний мікроклімат для неї і служить додатковим укриттям від шкідників. http://свежаяягода.com.ua/
Інші статті